Woz U to nowa internetowa uczelnia Steve’a Wozniaka

Współzałożyciel firmy Apple Steve Wozniak uruchomił uczelnię online Woz U, skierowaną dla tych, którzy chcą wejść do świata technologii.

Woz U - control your education.

Steve Wozniak uruchomił właśnie swój internetowy uniwersytet o nazwie Woz U, który powstał z myślą o tych, którzy chcieliby zrobić karierę w branży technologicznej.

Celem projektu edukacyjnego jest szkolenie ludzi z zakresu języków programowania, mobile’a, internetu i nowych technologii cyfrowych. Zdobywanie tych umiejętności w uczelni online Wozniaka ma być szybkie, łatwe i przyjemne.

Ludzie często boją się wybrać uczelnię lub kierunek związany z programowaniem czy nowymi technologiami, ponieważ uważają, że nie podołają. Uniwersytet internetowy Woz U ma pokazać, że każdy może zostać programistą, jeśli tylko będzie tego chciał.

Obecnie na stronie uczelni dostępne są tylko kursy z programowania i specjalistów ds. IT, ale w przyszłym roku zostaną udostępnione kierunki związane bazami danych, aplikacjami mobilnymi i bezpieczeństwem internetowym.

Jezyki programowania - kursy na Woz U

Internetowy uniwersytet ma mieć w przyszłości prawdziwe kampusy w ponad 30 miastach na całym świecie. Oczywiście wśród oferty znajdują się także kursy, które nie tylko kształcą od początku, ale takie, które pomogą firmom rekrutować i przekwalifikować pracowników na nowe technologie. W 2019 roku mają zostać uruchomione 12-16-miesięczne programy nauczania, które pomogą identyfikować i rozwijać talenty.

Uczelnia, jak na internetową szkołę przystało, posiada także swoją aplikację mobilną, która pomoże przyszłym studentom dowiedzieć się, jaka ścieżka w świecie nowych technologii jest dla nich najlepsza.

Steve Wozniak - współzałożyciel Apple i Woz U
Steve Wozniak – współzałożyciel Apple i Woz U

 – Przez całe życie starałem się budować, rozwijać i tworzyć lepszy świat poprzez technologię i zawsze szanowałem edukację – powiedział Wozniak – Nadszedł czas na otwarcie Woz UU, a to dopiero początek.

Internetowy Uniwersytet Wozniaka dostępny jest pod adresem: woz-u.com

źródło: Engadget via Woz-U