iOS 11 zainstalowany na ponad 48% urządzeń

Po niespełna miesiącu od wydania system operacyjny iOS 11 został zainstalowany na większości urządzeń mobilnych firmy Apple.

W dobę od udostępnienia mobilnego systemu operacyjnego iOS 11, mogliśmy zaobserwować jego udział na zaledwie 10 proc. urządzeń mobilnych firmy Apple. Jak można zauważyć, ta wersja cieszyła się nieco słabszym tempem przyjęcia niż poprzednia wersja.

Tydzień po wydaniu iOS-a 11, system posiadał już 25-proc. udział. To nadal dobry wynik, ale wciąż słabszy w porównaniu z systemem iOS 10 w poprzednim roku. W niespełna miesiąc od premiery Apple zdążyło wydać aż 3 mniejsze poprawki dla systemu (11.0.1, 11.0.2 i 11.0.3), które rozwiązują wszystkie poważniejsze mankamenty odkryte przez użytkowników i programistów.

Obecnie, według najnowszych danych serwisu Mixpanel, system iOS 11 osiągnął kolejny próg ponad 48% udziału, przewyższając tym samym liczbę instalacji systemu iOS 10. W chwili publikacji iOS 11 zainstalowany był na około 48,61%, podczas gdy wersje systemu iOS 10 na 45,46% urządzeń.

Chociaż coraz więcej użytkowników aktualizuje swoje iPhone’y i iPady, to wciąż nie można powiedzieć, że mamy do czynienia z rekordowym tempem przyjęcia nowej wersji. Statystyki nie wskazują też na to, że pojawienie się nowego modelu iPhone’a 8 i 8 Plus wpłynęło jakoś znacząco na wzrost udziału, choć z pewnością miały swój wpływ na przyrost udziału.

Wykres: Udział wersji systemu iOS 11 (stan na 12 października 2017 r.)
Udział wersji systemu iOS 11 (stan na 12 października 2017 r.)

Zapewne po wydaniu iPhone’a X, który pojawi się w sprzedaży na początku listopada, zobaczymy większy przyrost udziału najnowszej wersji systemu operacyjnego iOS 11.

Zobacz także: Jak rozwiązać problem rozładowującej baterii pod iOS 11?

źródło: Mixpanel – iOS 11 Adoption