Qoobo kotopoduszka, którą pokochają miłośnicy kotów

Jeżeli nie możesz mieć kota, a bardzo chciałbyś mieć, to ten bezgłośny poduszko-koto-robot Qoobo podbije Twoje serce.

Qoobo - robot, kot, poduszka

Lubisz koty, ale z jakiegoś powodu nie możesz trzymać tego futrzaka w swoim mieszkaniu? Japońska firma Yukai Engineering zaprezentowała rozwiązanie dla osób, które poszukują alternatywy dla liniejącego pupila. Wynalazek o nazwie Qoobo to miękka i krągła poduszka ze zautomatyzowanym ogonem, który reaguje na pieszczoty – tak jak kochający zwierzak.

„Ogon to narzędzie komunikacyjne, które nie wymaga słów” – tak rozpoczyna się prezentacja Qoobo. Produkt przeznaczony jest głównie dla tych, którzy z jakichś powodów nie mogą zająć się żywym kociakiem, ale potrzebują uspokojenia w głaskaniu. Doskonale sprawdzi się dla tych, którzy są uczuleni na sierść, albo zapachy kotów, a także dla osób w podeszłym wieku i dzieci.

Proces terapeutyczny Qoobo jest banalnie prosty: pogmeraj futerko koto-roboto-poduszki, a mięciutki ogon odpowie na Twoje pieszczoty… Qoobo potrafi także kołysać ogonem i samodzielnie go zwijać, dzięki zamontowanemu przyspieszeniomierzu w poduszce.

Jak działa poduszka kot Qoobo?

Ten mechaniczny robot Qoobo ma kosztować około 100 dolarów, a do sprzedaży ma trafić w czerwcu 2018 roku. Podobnie jak w przypadku uroczego robota Bocco, dostępnego na Kickstarterze, firma ma nadzieję uruchomić sprzedaż Qoobo za pomocą platformy crowdfundingowej.

Zobacz, jak działa to urządzenie:

Kot-robot ma działać w oparciu o ośmiogodzinny akumulator. Na razie dostępne są tylko dwie wersje kolorystyczne: Husky szary i brązowy francuski.będzie dostępna w dwóch kolorach: szarym i francuskim.

Komu spodobał się Qoobo?

źródło: The Verge via qoobo.info