Orange Bank wystartuje 2 listopada we Francji

Francuska firma telekomunikacyjna Orange uruchomi nowy mobilny Orange Bank, który wystaruje już 2 listopada 2017 roku.

Orange Bank France (logo)

Okazuje się, że uruchomienie banku jest trudniejsze niż się spodziewano. Po wielu miesiącach opóźnień, prezes Orange Stéphane Richard ogłosił wreszcie, że Orange Bank wystartuje we Francji w czwartek 2 listopada 2017 roku. La Tribune poinformowało natomiast o szczegółach uruchomienia.

Orange Bank ma działać mniej więcej tak, jak niemiecki N26. Przez aplikację mobilną będzie można zamówić kartę płatniczą, sprawdzać transakcje w czasie rzeczywistym, blokować i odblokować kartę i wiele innych podstawowych funkcji, które już dawno posiadają wszystkie banki…

Orange Bank będzie obsługiwał płatności mobilne Apple Pay i prawdopodobnie Android Pay. Podstawowe usługi oczywiście będą bezpłatne. Po otwarciu konta, klienci dostaną w pakiecie rachunek bieżący i oszczędnościowy oraz kartę Visa. Oprócz obsługi telefonicznej i za pomoca komunikatora, Orange Bank będzie posiadał zaawansowanego chatbota, który pomoże w podstawowych czynnościach związanych z usługami instytucji.

Początkowo czarno-pomarańczowy bank miał wystartować na początku 2017 roku, potem w lipcu, ale w ostatniej chwili termin musiał się wydłużyć ze względu na błędy i problemy techniczne.

Przeczytaj także: Orange Bank w wakacje wystartuje we Francji

Orange chce stworzyć mobilny bank z wysokiej jakości usługami finansowymi i bardziej skomplikowanymi produktami niż znamy z fintechowych rozwiązań. Orange Bank jest też największym projektem informatycznym we Francji w 2017 roku.

Dla porównania niemiecki startup N26 posiada obecnie 100 000 klientów z Francji i 500 000 użytkowników w całej Europie. Dziwne jest zatem to, że dyrektor generalny dużej francuskiej firmy z dziesiątkami milionów klientów jest zaniepokojony konkurencją. Chyba jest coś na rzeczy…

źródło: TechCrunch