Taphold – czyli dotknij, trzymaj i omijaj przeszkody

Nowa gra polskiego programisty „Taphold – Dotnij i Trzymaj” to dowód na to, że można napisać ciekawą grę, przy okazji rozwijając swoją pasję.

Gra „Taphold - Dotknij i Trzymaj”

Gra Taphold – Dotknij i Trzymaj dostępna jest na urządzenia z systemem Android i jest to drugi tytuł po debiutanckiej Reactiona, za którego realizację odpowiada polski programista Paweł Kosiec.

Autor pracował nad stworzeniem tej gry ponad rok, poświęcając swój wolny czas na rozwój. Jak sam wspomina, tryb multiplayer był szczególnie ciężki do zrealizowania, ale w końcu po ciężkich bojach pojawiła się wersja finalna ;)

W skrócie zasady są bardzo proste: wystarczy dotknąć i przytrzymać palec na ekranie. Celem jest przeżyć jak najdłużej, omijając przeszkody i zbierając powerupy. Specjalne sekwencje zdecydowanie utrudnią zdobycie większej liczby punktów….

Jeden prosty cel: przeżyj tyle, ile tylko potrafisz. Graj ze znajomymi (do 4 graczy jednocześnie w czasie rzeczywistym) lub w trybie gry jednoosobowej, zdobywając osiągnięcia i bijąc rekordy z tabeli najlepszych wyników.

Screen z gry „Taphold - Dotknij i Trzymaj” Screen z gry „Taphold - Dotknij i Trzymaj”

Najważniejsze funkcje gry „Taphold – Dotknij i Trzymaj”

  • DOTKNIJ I TRZYMAJ: pierwsza zasada, najważniejsza – dotknij i przytrzymaj palec na ekranie. Na razie brzmi łatwo, prawda?
  • OMIJAJ PRZESZKODY: główny cel jest prosty. Przeżyj jak najdłużej, omijając przeszkody. Robi się szczególnie ciekawie, gdy natrafisz na specjalne sekwencje. Co to znaczy, przekonasz się sam(a).
  • ZBIERAJ POWERUPY ROZWAŻNIE: są 4 typy dopalaczy. Nieśmietelność i spowolnienie przeszkód pomoże Ci wykręcić lepszy wynik. Zmiana kierunków poruszania się obiektów na torach w pewnych przypadkach też może być przydatna. Szybsze przeszkody jednak na pewno są trudniejsze do ominięcia.
  • GRAJ Z PRZYJACIÓŁMI: odpal tryb wieloosobowy, żeby przekonać się, kto jest najlepszy! Zaproś do 3 znajomych i graj w czasie rzeczywistym. Zapamiętaj, że wszystkie power-upy oprócz nieśmiertelności działają na wszystkich graczy. Użyj tej wiedzy, aby wygrać!

Grę możesz pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play, na urządzenia z systemem Android 4.0.3:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play