Motiv Ring – inteligentna obrączka dostępna w sprzedaży

Twórcy przełomowej technologii inteligentnego pierścienia Motiv Ring ogłosili rozpoczęcie sprzedaży urządzenia w USA.

Motiv Ring - inteligentny pierścień

Firma Motiv Inc. rozpoczęła sprzedaż swojego inteligentnego pierścienia Motiv Ring. To małe urządzenie umożliwia śledzenie aktywności fizycznej, mierzenie tętna oraz snu,. Można powiedzieć, że wszytko to ma w „małym palcu”.

Dzięki aplikacji mobilnej na urządzenia z systeme iOS 9 lub nowszym, Motiv Ring oferuje cały zestaw statystyk i wykresów, dzięki którym mamy stać się bardziej aktywni i możemy poprawić jakość swojego snu.

Motiv Ring posiada niestandardowe mikrotechnologie w ultralekkiej i trwałej formie, dzięki czemu jest dyskretny i wystarczająco wygodny, aby móc go nosić 24 godziny na dobę na palcu ręki. Po całym dniu mamy wgląd w swój styl życia i zdrowia. Inteligentny pierścień dostarcza wielu przydatnych danych, w parciu których można ustawić sobie indywidualne cele.

Przeczytaj także: Pierścień płatniczy Visa na Rio 2016

Najważniejsze funkcje pierścienia Motiv Ring

  • dyskretna i trwała konstrukcja – elegancki i subtelny styl Motiv Ring pasuje do każdej okazji i czynności. Pierścień jest bardzo wytrzymały, został wykonany z ultralekkiego tytanu i jest wodoodporny do 50 metrów (5 ATM, około 165 stóp).
  • wiarygodne pomiary i śledzenie aktywności – urządzenie śledzi aktywność co do minuty, rodzaj aktywności, czas snu, tętno podczas aktywności fizycznej, tętno podczas odpoczynku, spalone kalorie, odległość i przebyte kroki,
  • długa żywotność baterii i łatwe ładowanie – akumulator ładuje się w ciągu 90 minut przy typowej żywotności baterii wynoszącej ok. 3 dni,
  • intuicyjna aplikacja mobilna – w aplikacji zbierane są dane na temat aktywności i pomiarów zbieranych przez pierścień, a także pozwala wyznaczyć cele tygodniowe i dzienne na podstawie aktywności użytkownika,
  • łatwe dodawanie aktywności – ze względu na to, że ćwiczenia takie jak joga mogą być trudne do wykrycia przez urządzenie naręczne jakim jest pierścień, dodano możliwość wyboru rodzaju aktualnie wykonywanych ćwiczeń, aby pomiary były jeszcze bardziej wiarygodne.
Specyfikacja techniczna Motiv Ring

Nowa generacja urządzeń noszonych do śledzenia stanu zdrowia i sprawności, ma na celu wsparcie funkcjonalności innych urządzeń typu wearables. Motiv Ring jest mały, dyskretny i można go nosić przez cały czas. Dzięki temu, że nie przeszkadza, możemy mieć pełny obraz naszego stanu zdrowia, także podczas snu.

Ile kosztuje Motiv Ring i gdzie go można kupić?

Motiv Ring charakteryzuje się najbardziej zaawansowaną technologią, w tym niestandardową baterią o dużej pojemności, synchronizacją Bluetooth® Smart, trójosiowym przyspieszeniomierzem i trójkolorowym wskaźnikiem LED do ładowania i synchronizacji.

Pierścień sprzedawany jest w ośmiu rozmiarach i dwóch kolorach różowego złota (Rose Gold) i łupkowej szarości (Slate Grey). Począwszy od 19 września 2017 roku urządzenie dostępne jest w sprzedaży na tereie Stanów Zjednoczonych w cenie 199 dolarów (ok. 726 zł). Zamówienia można składać na stronie internetowej: buy.mymotiv.com

Aplikacja mobilna Motiv Ring Fitness Tracker współpracująca z pierścieniem

Aplikacje mobilną Motiv Ring Fitness Tracker można pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store, na razie dostępna jest tylko na iPhone’y.

Firma Motiv powstała w 2013 roku w San Francisco i od samego początku swojego istnienia zajmuje się rozwojem technologii wearables, koncentrując się  na projektowaniu produktów, które doskonale pasują do stylu życia ludzi.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacja prasowa