Uber dodaje w aplikacji podstawy języka migowego

W aplikacji mobilnej Uber w USA pojawiła się nowa funkcja, dzięki której pasażerowie mogą nauczyć się podstawowych zwrotów w języku migowym.

Podstawy języka migowego w aplikacji Uber dla kierowcówj

W tym miesiącu firma Uber dodała nową funkcję w swojej aplikacji mobilnej w Stanach Zjednoczonych, która wspiera osoby głuche i niedosłyszące. Osoby posługujące się językiem migowym również mogą być kierowcami Ubera, a kierowcy i pasażerowie mogą porozumieć się między sobą za pomocą podstawowych gestów, które dostępne są teraz w aplikacji.

Kierowcy Ubera przemierzyli miliony kilometrów, a przez wiele lat firma dodawała wiele nowych funkcji do swojej aplikacji, aby zapewnić dodatkowe wsparcie dla osób z upośledzeniem słuchu.

Nowa funkcja wyświetla także nową kartę przy pasku kierowcy, gdy ten jest głuchy lub niedosłyszący. Dzięki temu pasażerowie będą mogli opanować podstawowe słowa i zwroty w amerykańskim języku migowym (ASL – z ang. American Sign Language). Podróżny może wybrać podstawowe pozdrowienia, takie jak „Hello”, podziękowanie „Thank you” albo nauczyć się liter, aby wymigać swoje imię, aby móc je potwierdzić kierowcy.

Nie jest to niewielka rzecz, ale bardzo pożyteczna i przydatna. Pasażerowie mogą także nauczyć się „migania” bezpośrednio w aplikacji.

Opcja języka migowego ASL w aplikacji Uber
Opcja z nauką ęzyka migowego ASL w aplikacji Uber

Przeczytaj również: Przybij piątkę z aplikacją Five

Ciekawą funkcją jest możliwość wpisania swojego imienia lub słowa, po czym zostaną wyświetlone animowane GIF-y z gestami odpowiadającymi literom imienia lub całym słowom. W ten sposób można lepiej porozumieć się ze swoim kierowcą, który jest głuchy.

Uber - język migowy w apliakcji mobilnej

Tego typu ułatwienie z pewnością przyda się wielu podróżnym. Uber po raz kolejny udowadnia, że jest firmą, która traktuje wszystkich równo, tym razem udowadniając, że nawet osoby głuche mogą jeździć w Uberze bez przeszkód i barier z komunikacyjnych z pasażerami.

Rozmawiaj z głuchym kierowcą w języku migowym (nowa funkcja w aplikacji mobilnej Uber)

źródło: Uber – Sign hello to your next driver who is Deaf or Hard of Hearing via TechCrunch