Sphero Mini to najmniejszy robot-kula sterowany smartfonem

Nowy gadżet elektroniczny Sphero Mini, może być świetną zabawką edukacyjną dla dzieci, albo rozrywką dla całej rodziny w niskiej cenie.

Sphero Mini - kulka - robot sterowana za pomocą smartfona

To było pracowity rok dla firmy Sphero, która wydała takie produkty jak R2-D2, Spider-Man i Lightning McQueen. Wszystkie zabawki-roboty cieszą się wielkim pożądaniem, nie tyko przez najmłodszych. Nowy produkt o nazwie Sphero Mini, to elektroniczna kula przypominającą bilę bilardową, którą można sterować za pomocą smartfona z zainstalowaną aplikacją mobilną na Androida lub iPhone’a.

Oprócz tego, że została wymyślona z myślą o zabawie, może być wykorzystywana do celów edukacyjnych z programowania. Dzięki niskiej cenie ok. 183 zł (49,9 dolarów) jej dostępność jest znacznie większa, niż kosztującego 3 razy tyle najtańszy BB-8.

– Chcieliśmy udostępnić produkty Sphero wszystkim – powiedział współzałożyciel i główny architekt programistyczny Adam Wilson.

Sphero Mini to w zasadzie mniejsza wersja Sphero 2.0. Mniejszy brat dwójki ma 42 mm grubości i 42 mm szerokości i waży zaledwie 46 gramów. Aby zmniejszyć ten rozmiar, zespół musiał poświęcić niektóre funkcje z 2.0, takie jak bezprzewodowe ładowanie. (Wilson dodał, że Mini nie jest wodoodporne i jest mniej wytrzymałe).

Mimo to, Sphero Mini ma większość funkcji swojego starszego rodzeństwa. Można sterować nią za pomocą aplikacji mobilnej w której znajduje się kontroler lub programator ruchu w aplikacji Sphero Edu. Mini zawiera również nową funkcję o nazwie Face Drive, dzięki której można sterować kulka gestami twarzy: uśmiechem, marszczeniem brwi, czy pochylając głowę do przodu.

Zobacz na poniższym wideo, jak świetnie można bawić się Sphero Mini:

Zabawka posiada także technologię, która pozwala wykrywać inne kulki Mini, ale nie wykorzystano jeszcze tej funkcji w aplikacji.

Biorąc pod uwagę ścisłą współpracę Sphero z Disneyem, to w przypadku tego gadżetu nie ma żadnego powiązania z żadnym filmem. Sukces tej małej kulki może zależeć od niskiej ceny za zawarta w niej technologię.

Sphero Mini jest obecnie dostępne w cenie 49,99 USD – czyli o połowę niższej niż cena Sphero 2.0. W zestawie znajdują się mini kuleczki i stożki do kręgli, a jeśli chcesz mieć kulkę w ulubionym kolorze, to do wyboru jest aż 5 różnych modeli.

Najważniejsze cechy gadżetu:

  • zasięg do 10 metrów
  • połączenie przez Bluetooth
  • 45 minut zabawy na jednym pełnym ładowaniu
  • ładowanie przez kabel USB – czas ładowania do godziny
  • światło LED świecące w milionach kolorów
  • dodatkowe akcesoria do zabawy (kręgle)
  • Aplikacje mobilne na Androida i iOS-a (linki do sklepów pod wpisem)

Cechy Sphero Mini

Zabawkę kupisz na oficjalnej stronie produktu pod adresem: www.sphero.com/sphero-mini

Zobacz, jak wygląda aplikacja mobilna, za pomocą której można sterować najnowszą kulką od Sphero:

[appbox googleplay com.sphero.spheromini]
[appbox appstore 1280682522 screenshots]

źródło: Sphero via TechCrunch