Aplikacja mobilna Blizzard Battle.net na iOS-a i Androida

Blizzard Entertainment udostępniło nową aplikację mobilną Blizzard Battle.net na urządzenia z systemami iOS i Android, także w polskiej wersji językowej.

Aplikacja mobilna Blizzard Battle.net

Battle.net jest miejscem, w którym można zarządzać swoimi wszystkimi grami Blizzarda, od Overwatch do World of Warcraft. Ale do tej pory usługa nie posiadała swojej aplikacji mobilnej do zarządzania profilem i komunikacji ze znajomymi, tak jak w przypadku Playstation czy Steama.

Dzisiaj firma Blizzard wydała niespodziewanie aplikację o nazwie Blizzard Battle.net, która dostępna jest w sklepach Google Play (na Androida 5.0 Lollipop lub nowszego) i App Store (na urządzenia z systemem iOS 9 lub nowszym). Aplikacja dostępna jest także w języku polskim.

Aplikacja ma dwie główne funkcje – można zarządzać listą znajomych lub z nimi rozmawiać. Szczególnie wygodne jest dodawanie osób do listy znajomych w podróży, a nawet wygenerowanie kodu QR, który inna osoba może zeskanować za pomocą telefonu (o ile ma również zainstalowaną aplikację).

Najważniejsze funkcje aplikacji:

  • Mobilny czat – teraz można łatwiej umówić się na grę, omawiać strategie lub po prostu rozmawiać. Jeśli znajomi nie są dostępni, historia czatu i powiadomienia pozwolą podtrzymać konwersację.
  • Mobilna dostępność – umożliwia sprawdzanie aktywności znajomych z Battle.netu, dzięki czemu lepiej wiadomo, kiedy dołączyć do gry.
  • Mobilni znajomi – dzięki aplikacji można dodawać znajomych prosto z telefonu lub zeskanować kod QR, gdy znajomy jest na wyciągnięcie ręki.

Miejmy tylko nadzieję, że Blizzard połączy istniejącą aplikację Authenticator (używaną do dwustopniowego uwierzytelniania) z nową appką.

Aplikacja mobilna Blizzard Battle.net (screen) Aplikacja mobilna Blizzard Battle.net (screen)

[appbox appstore 1241040030]
[appbox googleplay com.blizzard.messenger]

Przeczytaj także: „StarCraft Remastered” – Blizzard odnawia kultową grę RTS

źródło: informacja prasowa Blizzarda