Ikea używa znanych sloganów Apple’a w najnowszej kampanii

Ikea po raz kolejny zaskakuje pomysłowością, tym razem korzysta z szumu wokół iPhone’a i promuje swoje sprzęty do bezprzewodowego ładowania.

Kampania mebli i urządzeń z ładowarką Qi - Apple

Firma Ikea promuje swoje inteligentne meble, które mogą ładować telefon za pośrednictwem bezprzewodowego standardu ładowania Qi z 2015 roku. Teraz, gdy Apple wykorzystało Qi w swoich najnowszych modelach iPhone’a 8 i iPhone’a X, Ikea wykorzystała okazję i wypuściła serię dowcipnych reklam, w których parafrazuje znane slogany firmy Apple.

Hasła przybrały naturalną formę i osoby pamiętające slogany firmy z Cupertino doskonale podłapią, o co chodzi:

  • This changes everything zamieniono na This charges everything
  • Think different na Link different

Wykorzystano także nawiązania do Apple, pojawiają się hasła Apple Juice czy One more thing… it’s also a lamp, czy zapytanie do asystenta głosowego Siri, What lamp should I buy?

Bezprzewodowe urządzenia do ładowania Ikei to między innymi lampy podłogowe, lampy stołowe i szafki nocne z wbudowanymi wkładkami do ładowania. Istnieją również osobne, pojedyncze i potrójne poduszki ładujące, jeśli chcesz umieścić je w dowolnym miejscu.

Ikea, ładowarka Qi w lampie (hasło z Siri)
Ikea, ładowarka Qi w lampie (hasło z Siri)

Kampania została zrealizowana we współpracy z agencją reklamową ACNE. — IKEA poczyniła postępy w zakresie ładowania bezprzewodowego i cieszymy się, że nowi właściciele iPhone’ó∑ mogą wreszcie skorzystać z jednych z najpotężniejszych lamp jakie kiedykolwiek zrobiliśmy, powiedział Morten Kjær, dyrektor kreatywny IKEA Creative Hub.

Przeczytaj również: Ikea zrobiła genialną kampanię z zapytaniami Google’a

Uruchomienie takiej kampanii, to doskonały moment, zwłaszcza, że właściciele nowych iPhone’ów będą szukali ładowarek w standardzie Qi.

źródło: Ikea, The Verge