Spoty promujące nowy sklep App Store pod iOS 11

Apple opublikowało kilka filmów wideo promujących nowy sklep App Store dostępny na urządzeniach z systemem iOS 11.

Nowy App Store pod systemem iOS 11

Firma Apple opublikowała dzisiaj kilka filmów wideo poświęconych nowemu sklepowi App Store pod systemem iOS 11. Wszystkie spoty prezentują nowe sekcje sklepu, w tym Dziś (Today), w której firma z Cupertino codziennie aktualizuje sekcję App of the Day oraz Game of the Day oraz publikuje rekomendacje aplikacji i gier do pobrania.

Nowy App Store po raz pierwszy w swojej historii tak gruntownie przeprojektowany. Karta główna (Dziś) przypomina agregatory treści z kolorowymi dużymi grafikami najciekawszych aplikacji na iOS-a. Zostały także rozdzielone gry i aplikacje mobilne, które można przeglądać w osobnych sekcjach: Gry i Aplikacje.

Przeprojektowany App Store to duża nowość w systemie iOS 11 i można z niego korzystać tylko na urządzeniach z zainstalowaną aktualizacja systemu. Sklep z aplikacjami został usunięty z aplikacji iTunes wraz z wersją 12.7, więc posiadanie urządzenia z iOS-em 11 jest jedynym sposobem na dostanie się nowego sklepu.

Sklep App Store zaczął generować znaczne dochody dla firmy Apple, a wraz z nowym wyglądem i funkcjami oraz codziennie aktualizowaną treścią firma chce zapewnić użytkownikom łatwiejsze i szybsze dotarcie do nowych gier i aplikacji.

Wszystkie spoty są dość krótkie i trwają około 15 sekund, przy czym jedynie pierwszy ma 38 sekund.

źródło: Apple