Quiz o „Grze o tron” z chatbotem HBO na Messengerze

HBO Polska zorganizowało quiz z wiedzy o serialu „Gra o tron” wykorzystując chatbota na Facebook Messengerze.

Quiz „Gra o tron” - chatbot na Messengerze

W zorganizowanym przez HBO konkursie na Facebooku może wziąć udział każdy pełnoletni fan serialu „Gra o tron”, który posiada prawdziwe konto. W konkursie można zarejestrować się i wziąć udział tylko raz. Wystarczy wejść na profil kanału HBO Polska i wybrać opcję „Wiadomość”. Oczywiście należy zaakceptować regulamin, tak, aby publiczne dane były dostępne dla organizatorów.

Quiz trwa od 4 do 25 września 2017 roku, ale można nadgonić poprzednie poziomy. Chatbot został przygotowany w ten sposób, aby szybko poznać zasady konkursu i łatwo udzielać odpowiedzi w oknie wiadomości w aplikacji Messenger (na komputerze lub urządzeniu mobilnym).

Za dobre odpowiedzi uczestnicy quizu otrzymują punkty, na podstawie których będą im przyznawane miejsca w rankingu. Nagrodzonych zostanie 50 uczestników z najlepszymi wynikami – liczy się także czas udzielonej odpowiedzi. Wśród nagród są ekskluzywne pakiety nagród związanych z serialem „Gra o tron”.

Jak grać w quizie z wiedzy o „Grze o tron” na Facebook Messengerze?

  • Uczestnicy muszą wypełnić quiz na oficjalnej stronie HBO na Facebooku.
  • Nowe części (poziomy) quizu są publikowane trzy razy w tygodniu i każda z nich składa się z 15 pytań.
  • Na każde pytanie będą podane 3 lub 4 odpowiedzi, z których gracz musi jak najszybciej wybrać właściwą.
  • Za każdą poprawną odpowiedź przyznawany jest 1 pkt, a złą 0 pkt.
  • Jeśli kilku graczy zdobędzie ten sam wynik, wygra ten, który uzyska najkrótszy czas odpowiedzi. Szybkość odpowiadania będzie kluczowa w ostatecznym rankingu gry.
  • Chatbot mierzy czas pomiędzy pierwszą a ostatnią dobrą odpowiedzią. Czas pomiędzy poszczególnymi częściami quizu nie będzie liczony.
  • Uczestnicy mogą sprawdzać aktualne rankingi na stronie internetowej zabawy: gotbot.hbo.pl/top_50
Chatbot HBO - quiz wiedzy o serialu „Gra o tron”
Chatbot HBO – quiz wiedzy o serialu „Gra o tron”

Na ścianie chwały znajdą się wyniki 50 najlepszych graczy i ich punkty, ale bez czasu odpowiedzi. O północy ostatniego dnia gry 50 najlepszych uczestników stanie się zwycięzcam. Odpowiedzi udzielone po zakończeniu gry nie będą uwzględniane.

Co można wygrać w quizie z chatbotem HBO?

Do wygrania są zestawy fanowskie „Gry o tron”, figurki, kubki, szklanki, koszulki, torby i inne gadżety, które możecie obejrzeć na stronie konkursowej.

Przykładowe nagrody za 1. miejsce do wygrania w quizie
Przykładowe nagrody za 1. miejsce do wygrania w quizie

Powodzenia!

źródło: HBO Polska