Jak duży jest iPhone X? – porównanie wymiarów

Zobacz przygotowaną przez serwis CNet grafikę porównującą wymiary nowego iPhone’a X z modelami iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus.

Porównanie wymiarów: iPhone X vs. iPhone 8 vs. iPhone 8 Plus
Porównanie wymiarów: iPhone X vs. iPhone 8 vs. iPhone 8 Plus (grafika: CNet)

Nowy 5,8-calowy iPhone X jest prawie tak samo mały jak 4,7-calowy iPhone 8, ale ma większy ekran niż 5,5-calowy iPhone 8 Plus. Serwis CNet przygotował grafikę, na której zobaczysz porównanie wielkości nowych modeli smartfona firmy Apple.

Najbardziej uderzającą rzeczą dotyczącą nowego iPhone’a X nie jest to jak wygląda w dłoni. Nie chodzi też o powrót szklanej obudowy i ramki ze stali nierdzewnej po bokach. Nie wspominając już o wycięciu na przednim ekranie, który wyjątkowo mi się niepodoba, a wręcz denerwuje, no i umówmy się trochę oszukuje w wymiarowaniu ekranu.

Największa zaletą iPhone’a X jest jednak to, że w porównaniu ze „zwykłymi” modelami iPhone’a, jego powierzchnia to głównie ekran, który jest znacznie większy, a pomimo to rozmiar samego urządzenia jest nieznacznie większy od mniejszego modelu ósemki.

Przeczytaj również: Oto jak zmieniały się ceny generacji iPhone’a od 2007 roku

Najlepiej obrazuje to powyższa i poniższa grafika zestawiająca tegoroczne modele obok się w odpowiedniej skali. Dzięki tej wizualizacji możesz wyobrazić sobie rozmiar nowego modelu:

Porównanie wymiarów i wagi: iPhone X vs. iPhone 8 vs. iPhone 8 Plus
Porównanie wymiarów i wagi: iPhone X vs. iPhone 8 vs. iPhone 8 Plus

Porównanie wagi i wymiary nowych iPhone’ów:

iPhone XiPhone 8 PlusiPhone 8
wyświetlacz5,8″5,5″4,7″
wysokość143,6 mm158,4 mm138,4 mm
szerokość70,9 mm78,1 mm67,3 mm
grubość7,7 mm7,5 mm7,3 mm
masa (waga)174 g202 g148 g

Przypomnijmy, że iPhone X będzie dostępny w sprzedaży dopiero 3 listopada, iPhone 8 i 8 Plus są już dostępne w przedsprzedaży na stronach firmy Apple.

źródło: CNet