Kodak Printomatic – aparat hybrydowy, z funkcją wywoływania

Kodak zapowiedział wydanie hybrydowego aparatu cyfrowego Printomatic, który jest odpowiedzią na aparaty Polaroida z funkcją wywoływania zdjęć natychmiastowych.

Kodak Printomatic

Aparat Kodak Printomatic robi i od razu wywołuje zdjęcia w formacie 2×3 cale na papierze ZINK. Najnowszy aparat fotograficznym Printomatic to prawie kopia z Polaroid Snap Touch, który wprowadzono do sprzedaży w 2015 roku i wyprodukowana przez firmę C&A Global, która licencjonuje także nazwę marki Kodak.

Aparat Kodaka został faktycznie zaprojektowany przez tę samą firmę i ma identyczną formę, zasadnicza różnicą jest umieszczenie obiektywu z boku zamiast centralnie. Printomatic posiada drukarkę fotochemiczną i używa tego samego typu papieru ZINK (bezatramentowego) zrobione za pomocą 10-pikselowego aparatu cyfrowego. Kopie zdjęć zapisywane są natomiast na karcie MicroSD.

C&A Global ma zamierza wykorzystać panującą modę na zdjęcia natychmiastowe w nowym aparacie firmy Kodak, podobnie jak robią to inne firmy takie jak Fujifilm czy Leica.

Najważniejszą rzeczą jest jednak niska cena aparatu, bo Printomatic można będzie kupić już we wrześniu za jedyne 70 dolarów (około 250 zł). W zestawie dołączony jest 10-pak papieru ZINK, karta pamięci i kabel USB. Dostępne są dwa modele, w kolorze żółtym lub szarym.

źródło: Engadget via Kodak