W iTunes 12.7 nie ma już aplikacji ze sklepu App Store

Apple wydało uaktualnienie programu iTunes 12.7 na komputery Mac i z systemem Windows – w tej wersji wprowadzono znaczące zmiany w aplikacji odtwarzającej muzykę.

Uaktualnienie programu iTunes 12.7

Nowa wersja programu iTunes 12.7 obsługuje urządzenia z systemem iOS 11, ale jednocześnie zniknęła z niej opcja Programy z aplikacjami mobilnymi ze sklepu App Store.

Ponadto w programie iTunes 12.7 nie ma już możliwości synchronizacji aplikacji i dzwonków na urządzeniach z system iOS (iPhone’ie, iPadzie lub odtwarzaczu iPod touch). W zamian Apple chce, aby użytkownicy zarządzali i pobierali aplikacje i gry mobilne na iOS-a prosto z iPhone’a lub iPada przez natywną aplikację App Store w systemie iOS.

Użytkownicy mogą pobrać najnowszą wersję programu iTunes poprzez mechanizm aktualizacji oprogramowania lub w programie App Store na komputerach Mac, albo pobierając instalator ze strony internetowej apple.com.

Oto oficjalne informacje o zmianach w najnowszym wydaniu programu iTunes 12.7:

W nowym iTunes skupiliśmy się na muzyce, filmach, programach TV, podcastach i książkach audio. Dodaliśmy obsługę synchronizacji urządzeń z systemem iOS 11 oraz nowe funkcje w:

  • Apple Music – teraz możesz odkrywać muzykę ze znajomymi. Użytkownicy mający konta mogą tworzyć profile i obserwować się nawzajem, aby sprawdzać, jakiej muzyki słuchają i jakie playlisty udostępniają inni.
  • Podcasty – zbiory iTunes U stanowią teraz część rodziny Apple Podcast. W jednym miejscu możesz wyszukiwać i poznawać bezpłatne materiały edukacyjne wydawane przez wiodące szkoły, uniwersytety, muzea i instytucje kulturalne.

Jeśli Twoje aplikacje lub dzwonki były wcześniej synchronizowane na urządzeniu iOS przy użyciu iTunes, możesz pobrać je w nowym App Store i w Ustawieniach dźwięku w systemie iOS bez konieczności korzystania z komputera.

Screen programu iTunes 12.7
Zrzut ekranu z programu iTunes 12.7

Podczas uruchamiania programu iTunes 12.7 zostanie wyświetlone okienko z alertem informującym użytkownika, że ​​program iTunes został uaktualniony z myślą o muzyce, filmach, programach TV, podcastach i książkach audio. Poniżej pojawia się informacja o użyciu aplikacji App Store lub ustawień dźwięku w systemie iOS do synchronizacji aplikacji i dzwonków.

Warto wspomnieć, że program iTunes 12.6.x jest obecnie zgodny z systemem iOS 11, co może się zmienić, gdy ostateczna wersja systemu iOS 11 zostanie udostępniona w przyszły wtorek 19 września 2017 roku.

źródło: Apple – Changes in the new iTunes