Jeśli tak wygląda konfiguracja Face ID, to…

Media branżowe opublikowały dzisiaj szczegóły dotyczące procesu konfiguracji Face ID na iPhone’ie X i szczerze przyznam jestem rozczarowany.

Nieoficjalna grafika: Ustawienia Face ID
Nieoficjalna grafika: Ustawienia Face ID

Rozpoznawanie twarzy (Face ID) ma podobno całkowicie zastąpić Touch ID (odcisk palca) w najnowszym modelu iPhone’a X. Dzisiaj Guilherme Rambo podzielił się kilkoma wskazówkami na temat proces konfiguracji w zupełnie nowej funkcji Face ID dostępnej w systemie iOS 11. Pamiętajcie, że są to niepotwierdzone informacje przez Apple’a i wszystkiego dowiemy się już w ten wtorek.

Rambo opublikował zrzuty ekranu z Ustawień funkcji Face ID, na których widać opcje identyfikatora Face ID dla odblokowania iPhone’a, zakupów w sklepach iTunes i App Store oraz dla autouzupełniania w przeglądarce Safari. Co ciekawe na karcie ustawień brakuje płatności Apple Pay, ale Rambo tłumaczy to tym, że ​​korzysta z brazylijskiego identyfikatora Apple, a w Brazylii mobilne płatności Apple Pay nie są dostępne.

Przeczytaj także: Apple przypadkowo zdradza wygląd iPhone’a 8 i funkcję odblokowania twarzą

Po wybraniu opcji Enroll Face, system iOS prosi użytkownika o delikatne poruszenie głową w różnych kierunkach, umieszczając twarz w kadrze na wyznaczonym okrągłym polu ekranu. Po zakończeniu skanowania twarz zostanie zapisana w nowym biometrycznym oprogramowaniu firmy Apple i dzięki temu możliwe będzie odblokowanie iPhone’a, uwierzytelnienie zakupu aplikacji i wielu innych.

Abstrahując od tego, że technologia bardzo mi się podoba i już nie mogę się jej doczekać, to zaskoczony jestem wyjątkowo brzydkim interfejsem – co nie pasuje mi zupełnie do stylistyki Apple’a i systemu iOS 11…

Na udostępnionym na Twitterze wideo, Rambo zarejestrował osobny element interfejsu związany z identyfikatorem twarzy, który opisał jako „uwierzytelnienie za pomocą identyfikatora Face ID”. Miałby to być to kolejny krok w procesie konfiguracji identyfikatora Face ID, ale Rambo zaznaczył, że „nie ma pewności”, czy w ostatecznej wersji oprogramowania pojawi się taki (okropnie brzydki) podgląd aparatu. Zaznaczył jednak, że według niego, uśmiechnięty GIF (graficznie jakby zrobiony w w programie Paint) i sfery obrotowa będą w pewnym stopniu częścią identyfikacji Face ID. mam nadzieję, ze sobie to wymyślił, albo jest to pozostałość wersji z wczesnych testów – serio!

W serii przecieków związanych z oprogramowaniem HomePod, które pojawiały się w sierpniu tego roku, kilka fragmentów kodu oprogramowania sugerowało, że iPhone X będzie mógł zeskanować twarz nawet wtedy, gdy urządzenie leży płasko na stole. Firma Apple przygotowuje Face ID do szybszej, bardziej bezpiecznej i dokładniejszej identyfikacji niż Touch ID – tak twierdzi Mark Gurman, a biometryczna funkcja zabezpieczeń ma być jednym z najważniejszych punktów programu podczas wrześniowej konferencji Apple’a.

Ile z powyższych doniesień zostanie potwierdzone? Co udało się odkryć tym najbardziej dociekliwym jeszcze przed oficjalnym ogłoszeń przez Apple? Dowiemy się już za dwa dni. Mam tylko szczerą nadzieję, że wygląd tej funkcji będzie taki jak przystało na Apple’a!

Zobacz w jaki sposób i gdzie oglądać na żywo konferencję Apple (we wtorek 12 września 2017 r. o godz. 19.00).

źródło: MacRumors – Details Emerge Regarding 'Face ID’ Setup Process on iPhone X