Duolingo dla szkół: ucz się języków z Duolingo w szkole!

Duolingo posiada także stronę internetową przeznaczoną dla szkół i sektora edukacji, z której korzysta obecnie ponad 400 tysięcy nauczycieli!

Duolingo dla szkół

Duolingo udostępniło specjalną stronę internetową dla szkół, z której mogą korzystać nauczyciele i uczniowie na lekcjach w klasie. Jest to jedna z najpopularniejszych platform na świecie do nauki języków obcych, która łączy zabawę i edukację.

Dzięki specjalnej platformie możesz śledzić postępy w nauce języków obcych w czasie rzeczywistym. Wielu nauczycieli, a nawet całe rządy na całym świecie już dostrzegło w Duolingo świetnie skonstruowane narzędzie do nauczania języków obcych. Uczniowie dostają informację zwrotną o swoich błędach, a lekcje są specjalnie dopasowane dla nich, co pozwala im wynieść więcej z lekcji.

Teraz nauczyciele mogą obserwować postępy wszystkich uczniów w jednym miejscu za pomocą nowego kokpitu.

Zobacz także: Aplikacje mobilne do nauki języków obcych

Ponad 50 milionów ludzi na całym świecie wykorzystuje Duolingo jako pomoc w nauce języka. Zabawa, lekcje przypominające gry podtrzymują motywację uczniów i fascynację językiem. Jak wykazały badania City University of New York oraz innych uczelni, to naprawdę działa. Dodatkowym powodem, dla którego warto korzystać z narzędzia jest to, że jest ono całkowicie darmowe.

Więcej znajdziesz na stronie internetowej schools.duolingo.com

3  powody, dla których warto aby nauczyciele używali aplikacji Duolingo na lekcjach w szkole:

  1. Zadania domowe, które uczniowie sami chcą robić – rzuć im wyzwanie zdobycia 100 punktów w ciągu tygodnia.
  2. Efektywna motywacja – nagrodź uczniów, dając im 10 minut czasu na Duolingo pod koniec lekcji.
  3. Łatwa obsługa bez pomocy działu IT – potrzebny jest tylko projektor i dostęp do Internetu. Nawet lepiej, jeśli uczniowie mają dostęp do komputerów lub smartfonów.

Aplikację mobilną Duolingo pobierzesz na urządzenia z systemami iOS i Android, klikając na poniższe przyciski:

[appbox googleplay com.duolingo]
[appbox appstore 570060128 screenshots]

źródło: Duolingo dla szkół