100 stron internetowych, które rządzą internetem

Zobacz infografikę ze stoma stronami internetowymi, które są najpopularniejsze w USA i generują największy ruch każdego dnia.

100 najpopularniejszych stron internetowych na świecie

W internecie jest ponad 1,1 miliarda stron internetowych, ale zdecydowana większość ruchu internetowego trafia na bardzo elitarną listę stron WWW. Na przykład najpopularniejsza strona na świecie – Google.com ma zdumiewające 28 mld odwiedzin miesięcznie. Na drugim miejscu jest serwis YouTube.com (także należący do giganta wyszukiwania), który ma aż 20,5 miliarda wizyt.

Poniższa infografika, przygotowana przez serwis Vodien i wskazuje TOP 100 największych witryn internetowych w USA według ruchu (dane firmy analitycznej Alexa).

Informacje są pogrupowane według firm – na przykład, można zobaczyć, że Google zajmuje cztery miejsca w Top 100 (Google, YouTube, Blogger i Google Treści Użytkownika), podczas gdy Verizon posiada Huffington Post i aol.com (Yahoo i Tumblr). Dane są również sortowane według branż, więc witryny z podobnej kategorii są zgrupowane w tym samym kolorze.

Różnica między 1. a 100. pozycją jest znacząca. Google.com ma 28 miliardów wizyt (1. miejsce w rankingu), podczas gdy Citi.com (98. miejsce w ranking) ma tylko 53 mln wizyt miesięcznie – to prawie 500 razy mniej! Cała lista witryn jest bardzo ciekawa, kliknij na poniższą infografikę, żeby zapoznać się z całą listą:

Infografika: TOP 100 stron WWW (USA, via Alexa)
Infografika: TOP 100 stron WWW (USA, via Alexa)

Oryginalną infografikę pobierzesz ze strony podanej w źródle strony.

Zobacz także: TOP 20 aplikacji mobilnych w Polsce (maj 2017)

źródło:Vodien – [INFOGRAPHIC] 100 Websites that Rule the Internet