PokéNatomy – poznaj anatomię Pokemonów

Ktoś w końcu musiał zajrzeć do środka Pokemonów – tak powstał atlas anatomiczny PokéNatomy stworzony przez Christophera Stolla.

PokéNatomy

Artbook zatytułowany PokéNatomy, to nieoficjalne wydanie atlasu pokazującego fizjologie i anatomię sympatycznych pokemonów z gry Pokemon GO.

Pokemon to dziwna gromada stworzeń, z których większość wydaje się nie mieć większego znaczenia anatomicznego. Aby pomóc w zrozumieniu funkcjonowania pokemonów, artysta Christophera Stolla opracował anatomię 151 pierwotnych Pokémonów. Stoll to profesjonalny ilustrator i artysta, który spróbował wyjaśnić jak każdy ze stworów jest biologicznie zbudowany i zaprojektował ich fizjologię pasującą do tej znanej z biologii.

Na przykład Pikachu, według PokéNatomy, posiada narządy elektryczne i elektrolity – tego samego rodzaju komórki, które dają węgorzom elektrycznym ich zdolności do emitowania napięcia 300–600 V i natężenia poniżej 1 A. U Pikachu zajmują one jedną trzecią ich masy ciała, co prowadzi do zmniejszenia pojemności serca i płuc. To oczywiście tylko wyobrażenie artysty, ale rysunki Stolla są bardzo zbliżone do tego, jak te istoty rzeczywiście mogą wyglądać wewnątrz.

Po udostępnieniu kilku pierwszych projektów autor anatomii pokemonów spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem fanów gry i pokemaniaków. Połączenie fikcyjnych bohaterów kreskówki z nauką okazał się świetnym sposobem, aby pomóc zrozumieć anatomie i zainteresować nią najmłodszych.

Przeczytaj także: Lista wszystkich pokemonów z Pokémon GO

Stoll uruchomił projekt na Kickstarterze, aby sfinansować 300-stronicową książkę w twardej oprawie. Wewnątrz znajdują się wszystkie oryginalne Pokémony wraz z ilustracjami anatomicznymi i opisem. Książka jest takim atlasem anatomicznym, który znają studenci medycyny i osoby interesujące sie biologią.

Oto przykładowe ilustracje z książki, którą możesz kupić za 15 dolarów w wersji elektronicznej (e-book) lub w tradycyjnej wersji papierowej – w twardej oprawie za 40 dolarów a miękkiej za 30 dolarów (niestety wysyłka tylko na terenie Stanów Zjednoczonych.

#129 Magikarp - anatomia
#129 Magikarp – anatomia
#25 Pikachu - anatomia
#25 Pikachu – anatomia

Oficjalna strona projektu PokéNatomy znajduje się pod tym adresem.