Proponowane Aktualności na Facebooku, czyli ikona z rakietą

W aplikacji mobilnej Facebook pojawiła się nowa opcja Proponowane Aktualności, którą można włączyć wybierając ikonę rakiety w menu głównym.

Proponowane Aktualności na Facebooku

Funkcja Proponowane Aktualności w aplikacji Facebooka była już testowana pod koniec marca tego roku i mogli ją zauważyć nieliczni użytkownicy. Jest to swego rodzaju drugi News Feed – nowy kanał aktualności z postami na tematy, które mogą nas zainteresować – czyli wpisy proponowane na podstawie algorytmu Facebooka.

Niektórzy użytkownicy aplikacji mobilnej Facebook na iOS-a i Androida w Polsce mogą już zauważyć u siebie, że w menu appki pojawiła się nowa ikona w kształcie rakiety, pod którą kryje się nowa funkcja o nazwie Proponowane Aktualności. Ci, którzy jej nie mają, mogą odnaleźć taką opcję wchodząc do menu hamburgerowego aplikacji (trzy poziome kreski) i wybierając sekcję Eksploruj (czasem należy wybrać Załaduj więcej na samsym dole sekcji).

Opcja Proponowane Aktualności to nic innego jak wybrane wpisy z Facebooka, które odpowiadają preferencjom użytkownika i wcześniej przeglądanym wpisom. Facebook analizuje nasze zachowania i na podstawie reakcji, polubień, zostawionych komentarzy, a nawet zatrzymaniu się na danym wpisie proponuje podobne tematy. Jednak z tą różnicą, że w tej sekcji znajdziemy wpisy z profili, których nie polubiliśmy, ale potencjalnie mogą nas zainteresować.

Jeśli nie masz ikony rakiety w menu głównym, to nową opcję znajdziesz w sekcji menu Eksploruj:

Proponowane Aktualności w menu aplikacji mobilnej Facebooka
„Proponowane Aktualności” w menu aplikacji mobilnej Facebooka

Przeczytaj również: „Znajdź sieć Wi-Fi” to nowa funkcja w mobilnym Facebooku

Macie i korzystacie z tej opcji? Dajcie znać w komentarzu, co sądzicie o takim udogodnieniu?

źródło: Facebook