Serial „Electric Dreams” na podstawie opowiadań Philipa K. Dicka

Zobacz zwiastun serialu „Electric Dreams”, który jest odpowiedzią Amazona na „Black Mirror” – oryginalnego serialu Netflixa.

Serial "Electric Dreams" na podstawie opowiadań Philipa K. Dicka

Użytkownicy serwisu Amazon Prime w USA wkrótce będą mogli obejrzeć nowy serial pt. Electric Dreams (oryg. Philip K. Dick’s Electric Dreams), który powtał na podstawie antalogii wybitnego twórcy gatunku science fiction Philipa K. Dicka. To kolejny dowód na to, że twórczość zmarłego w 1982 roku pisarza nadal wpływa na popkulturę. Aby zaspokoić ciekawość, możesz zobaczyć pierwszy trailer serialu, który udostępniony został przez australijski serwis streamingowy Stan.

Sądząc po surrealistycznych ujęciach, wygląda na to, że Amazon ma prawdziwego konkurenta dla serialu Czarne lustro (oryg. Black Mirror) od Netflixa. Pierwszy sezon będzie miał 10 niezależnych od siebie odcinków, z których każdy inspirowany jest opowieścią Dicka. Nie zabrakło również gwiazdorskiej obsady, w której zobaczymy między innymi Bryana Cranstona znanego z roli Waltera Whita w serialu Breaking Bad (który jest również producentem wykonawczym), Annę Paquin, Steve’a Buscemiego, Juno Temple’a, Grega Kinneara oraz Janelle Monáe.

Przeczytaj również: Najlepsze seriale wszech czasów w serwisie Netflix

Zwiastun odkrywa rąbka tajemnicy i wygląda na to, że seria będzie nacechowana retrofuturyzmem, który będzie odróżniał go od innych adaptacji powieści Philipa Dicka (np. Raportu mniejszości).

Obejrzyj zwiastun serialu „Philip K Dick’s Electric Dreams”:

Serial Electric Dreams powinien spodobać się fanom Czarnego Lustra, bowiem seria nawiązuje do filozoficznych rozważań na temat nowych technologii i jej wpływu na ludzkość.

Przypomnijmy, że w tym roku zobaczymy premierę kolejnej części Łowcy AndroidówBlade Runner 2049.

źródło: Engadget