To już oficjalne: Android 8.0 to Oreo

Zgodnie z przewidywaniami kolejna wersja systemu Android 8.0 nazywa się Oreo – tak jak ciasteczka firmy Nabisco.

Android 8.0 Oreo - oficjalna grafika

Ciężko przewidzieć ze 100-proc. dokładnością nazwę kodową systemu Android, ale tym razem udało się od samego początku. Firma Google nazwała najnowszą wersję systemu Android 8.0 Oreo™ – nazwa pochodzi oczywiście od popularnych ciasteczek produkowanych przez Nabisco.

Przeczytaj również: Android O(reo) zostanie wydany 21 sierpnia 2017 r.

Open Wonder - Android 8.0 Oreo

Nazwy wersji systemu Android mają zawsze związek ze słodyczami. Oreo to druga wersja po KitKat z 2013 roku, która nawiązuje do popularnej marki słodyczy. Wtedy to Google nawiązało współprace z firmą Nestle, dzięki czemu i system i batoniki miały świetny marketing.

Nie jest jasne, czy opakowania ciastek Oreo będą również obrandowane Androidem i czy bedą prowadzone równie ciekawe akcje sprzedażowe. Jednak maskotka Androida Oreo wyglada okazale i znacznie śmielej nawiązuje do nazwy niż z poprzednich lat. Może to sugerować, że zobaczymy wspólne akcje ciasteczek Oreo i systemu Android Google’a.

Nie pozostało nic innego niż poczekać aż aktualizacja systemu Android 8.0 Oreo pojawi się w trybie OTA, no i czekać na ciasteczka z robocikiem :)

Więcej o nowym mobilnym systemie Google’a przeczytasz na stronie: www.android.com/o

Zobacz oficjalną animację  przedstawiającą nowy brand systemu Android Oreo:

źródło: Google Blog