Uruchomiono polską wersję serwisu No Ransom

Kaspersky Lab uruchomił polską wersję językową serwisu No Ransom z poradami i narzędziami związanymi z odzyskiwaniem zainfekowanych danych.

Polski serwis No Ransom od Kaspersky lab

Serwis internetowy No Ransom jest już dostępny w języku polskim. Znajdziecie w nim bezpłatnie wszystkie narzędzia pozwalające na odzyskanie danych zaszyfrowanych przez szkodliwe programy ransomware bez płacenia okupu.

Na polskiej wersji strony No Ransom znajdziesz najnowsze narzędzia służące do deszyfrowania i usuwania programów żądających okupu, a także informacje, jak się przed nimi chronić.

Co to jest ransomware? To szkodliwe oprogramowanie (trojan lub inny rodzaj wirusa), które blokuje zainfekowane urządzenie lub szyfruje znajdujące się na nim pliki, a następnie żąda zapłacenia okupu. Kwoty bywają zawrotne, a dodatkowo nikt nie gwarantuje, że cyberprzestępca postąpi uczciwie. Jeśli Twoje urządzenie (komputer, smartfon lub tablet) zostało zainfekowane oprogramowaniem ransomware, możesz wypróbować darmowe narzędzia do deszyfrowania, aby odzyskać swoje cyfrowe życie.

Mamy nadzieję, że nigdy nie znajdziecie się w sytuacji wymagającej użycia tego typu narzędzi, ale jeżeli tak się stanie, z pewnością znajdziecie tam profesjonalną pomoc. Ważne, aby przed rozpoczęciem działania programu deszyfrującego przeczytać przeznaczoną dla niego instrukcję, aby nie uszkodzić danych i sprzętu!

Darmowe programy do deszyfrowania ransomware oraz porady dostepne są pod adresem: noransom.kaspersky.com/pl

źródło: Kaspersky Lab