Tsuro – cudowna planszówka w wersji mobilnej za darmo na iOS-a

Bezpłatną aplikacją tygodnia w sklepie App Store jest tym razem gra planszowa Tsuro, która zachwyci miłośników planszówek i gier logicznych.

Tsuro - Free App of the Week

W tym tygodniu Apple zaktualizowało swoją sekcję Free App of the Week z darmowa aplikacją tygodnia, dodając ciekawą grę planszową o nazwie Tsuro – The Game of the Path. Osoby, które lubią dobre planszówki z pewnością kojarzą ten tytuł z wersji analogowej. Tym razem możecie pobrać za darmo aplikację na iPhone’a i iPada i grać ze znajomymi lub obcymi graczami z całego świata online.

Gra ma bardzo proste zasady, należy układać płytki ze ścieżkami przed swoim pionkiem w taki sposób, aby w następnym swoim ruchu można było przejść dalej swoją ścieżką. Celem gry jest to, aby pozostać w grze jak najdłużej. Należy pamiętać, że inni gracze też układają swoje płytki, aby poruszać się swoimi pionkami i mogą pokrzyżować Ci plany – to jest też częścią strategii. Płytki przeciwników mogą zmienić kierunek Twojego pionka – dlatego trzeba mieć się na baczności!

Jedna rozgrywka w Tsuro trwa niecały kwadrans, a proste zasady gry sprawią, że każdy opanuje je po pierwszej rundzie. W grze może brać udział od 2 do 8 graczy.

Przeczytaj także: Najlepsze gry planszowe na tablety

Gra jest wykonana bardzo realistycznie i wygląda jakbyśmy na smartfonie mieli prawdziwą planszę Tsuro z ebonitowymi pionkami. Twórcy – Thunderbox Entertainment – włożyli sporo pracy, aby oddać najpełniej klasyczne doświadczenia gry.

Zobacz oficjalny trailer gry:

Przykładowa rozgrywka w Tsuro:

https://player.vimeo.com/video/126364103

Cechy gry Tsuro – The Game of the Path

  • Realistyczne wykonanie – zaawansowana grafika nawiązująca do oryginalnej gry planszowej z płynnymi animacjami i efektami. Każdy element został drobiazgowo odtworzony w każdym szczególe.
  • Intuicyjne sterowanie dotykowe – gra jest tak realna, że prawie czujesz materiał, który przesuwasz na ekranie smartfona.
  • Nowe tryby EXCLUSIVE – klasyczna wersja Tsuro plus 3 nowe zasady gry w ekskluzywne wersji cyfrowej: Solo, Loop Battle oraz Longest Path.
  • Zabawa dla każdego – dzięki nieskomplikowanym zasadom w grę może grać każdy, kto wykaże się sprytem i strategią. 
  • Rozgrywki ze znajomymi –  w grze może uczestniczyć 8 osób na jednym urządzeniu lub przez internet, np. z Facebooka
  • Tryb gry AI (gra z komputerem) – wybór do 3 poziomów trudności AI, w zależności od Twoich możliwości.
  • Master The Dragon –  ponad 50 osiągnięć do zdobycia.

Gra planszowa Tsuro

Gra mobilna Tsuro – The Game of the Path dostępna jest na urządzenia z systemami iOS (do 24 sierpnia za darmo, poza promocją ok. 12 zł) i Android (teraz w promocyjnej cenie 5,19 zł). Kliknij na ikonę swojego sklepu, aby pobrać na swoje urządzenie:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play