Android O(reo) zostanie wydany 21 sierpnia 2017 r.

Google oficjalnie wyda finalną wersję mobilnego systemu Android O (Oreo?) podczas wydarzenia 21 sierpnia 2017 równo z zaćmieniem.

Android O (21 sierpnia 2017 r.)

Google ujawniło dzisiaj datę wydania finalnej wersji swojego mobilnego systemu operacyjnego Android O (prawdopodobnie Oreo). System zostanie zaprezentowany podczas specjalnego wydarzenia, które odbędzie się w poniedziałek 21 sierpnia 2017 roku o godzinie 20.40 czasu polskiego.

Konferencja Google’a będzie transmitowana na żywo z Nowego Jorku. Oznacza to, że już za kilka dni, nieliczni szczęśliwcy będą mogli cieszyć się najnowszym systemem Google’a.

Jak i gdzie oglądać konferencję Google’a, podczas której zaprezentowany zostanie Android O?

Data: 21 sierpnia 2017 r.
Godzina: 21.40 czasy polskiego (2.30 PM ET)
Na czym? Na każdym komputerze i urządzeniu mobilnym z dostępem do internetu.

Gdzie? Na oficjalnym kanale Androida na YouTube’ie – streaming na żywo zamieszczamy także poniżej:

Wraz z odliczaniem do wydarzenie, na oficjalnej stronie android.com/o zamieszczono także linki do kanału NASA, na którym można obserwować na żywo zaćmienie słońca w górach Tennesse.

Android O - licznik 21 sierpnia 2017

Android O bedzie nazywać się Android Oreo?

Jak zauważył serwis Android Police, firma Google zamieściła na Google+ post z zapowiedzią nadchodzącej konferencji i z filmem, którego nazwa zawierała słowo Oreo: GoogleOreo_Teaser_0817_noDroids (1) .mp4

Wpis został szybko usunięty i w jego miejscu pojawił się wpis o takiej samej treści ale plik nazywał się już Octopus Teaser.mp4.

Czy to celowy zabieg? I czy Android O będzie nosił nazwę ciasteczka Oreo? Przekonamy się już w poniedziałek. Wszystko wskazuje jednak na to, że Android Oreo będzie miał coś wspólnego z ciasteczkami. Chyba, że ktoś w Google’u ma poczucie humoru :)

Android Oreo w nazwie pliku we wpisie Google'a na G+
Android Oreo w nazwie pliku we wpisie Google’a na G+

źródło: Android Police via Google Android