Mewtwo pojawi się wkrótce w raidach gry Pokémon Go!

Gracze Pokémon Go wkrótce będa mogli spotkać legendarnego pokemona Mewtwo w nowych raidach dostępnych tylko na zaproszenie.

Mewtwo - Pokemon Go!

Na Pokémon Go Stadium w Yokohamie obecni gracze mogli uchwycić nowo dostępne pokémony w tym legendarnego Mewtwo. Wkrótce trenerzy z całego świata będą mieli podobną okazję. Deweloperzy Niantic zapowiedzieli, że Mewtwo będzie dostępny dla graczy na całym świecie – ma to nastąpić „w najbliższych tygodniach” w ramach nowej, dostępnej tylko na zaproszenie, multiplayerowej funkcji zwanej „ekskluzywnymi bitwami” (z ang. exclusive raid battles).

Wspólne raidowe walki zostały dodane do gry w ramach dużej letniej aktualizacji gry mobilnej Pokémon Go, a ekskluzywne wersje działają w bardzo podobny sposób. Nadal będzie można współpracować z kolegami trenerami, aby poskromić potężne pokémony, które są dostępne tylko przez ograniczony czas. Różnica między ekskluzywnymi walkami polega na tym, że nie każdy będzie miał okazję w nich uczestniczyć.

W przeciwieństwie do istniejących raidów trenerzy zostaną zaproszeni do udziału w ekskluzywnej bitwie raidowej, Aby otrzymać zaproszenie do udziału w ekskluzywnej bitwie, trenerzy będą musieli zakończyć atak, pokonując szefa rajdu w Poke Gymie, w którym odbędzie się specjalna bitwa. Zaproszenia będą opatrzone informacją o dacie ekskluzywnego radiu, aby uczestnicy mieli czas na zwarcie szeregów i skoordynowanie działań z innymi trenerami przed pokonaniem bossa.

Mewtwo będzie pierwszym pokémonem, które pojawiły się podczas nowych bitew, ale należy spodziewać się, że wkrótce zaczną pojawiać się też inne potworki.

Mewtwo na Go Stadium show w Yokohamie
Mewtwo na Go Stadium show w Yokohamie

Przeczytaj także: Lista wszystkich pokemonów z Pokémon GO

źródło: Pokemon Go Live Updates Mewtwo Coming to Exclusive Raid Battles Soon!