UFO 50 to nostalgiczny powrót do gier z epoki 8-bitowej

Twórcy „Spelunky” i „Downwell” wydadzą w 2018 roku aż 50 retro gier w ramach kolekcji UFO 50, co trzeci tytuł ma mieć opcję multiplayera!

UFO 50 - 8-bitowe gry retro

Nostalgia i powrót do czasów młodości coraz częściej pojawia się w branży gier komputerowych i konsol – począwszy od wydanych w zeszłym roku konsol Nintendo NES po mobilne wersje gier, w które graliśmy na pierwszym komputerach.

Tego typu retro produkty sprzedają się całkiem nieźle. Dla dla niektórych są ciekawostkę, a dla innych powrotem do przeszłości. Być może planowana na jesień tego roku kolekcja retro gier UFO 50, która przygotowywana jest przez utalentowanych programistów zaspokoi pragnienia wielu fanów 8-bitowych dźwięków i obrazów.

UFO 50 najprawdopodobniej najlepiej wytłumaczyć przy pomocy poniższej zapowiedzi wideo, zobaczcie sami:

W trailerze można zobaczyć urywki takich tytułów jak Gradius, Blaster Master, River City Ransom, Shadowgate i kilkunastu innych klasycznych tytułów, których wpływy wyraźnie odbiły się na oryginalnych kreacjach. Są też strzelanki, gry RPG, zręcznościowe, sportowe i inne, które ciężko sklasyfikować do jakigokolwiek gatunku.

Każdy tytuł będzie posiadał tryb jednooosobowy, a niektóre będą miały tryb multiplayer. Warto jednak dodać, że nie będą to małe 3-minutowe minigry.  W pytaniach i odpowiedziach na stronie czytamy, że prawdopodobnie będziemy potrzebowali około 100 godzin, aby przejść je wszystkie.

Kolekcja gier UFO 50  tworzona jest przez 5-osobowy zespół, z którego Derek Yu jest chyba najbardziej znaną postacią. Jego klasyczna gra Spelunky była w czołówce awangardzie nowej generacji Nintendo-hard. W drużynie zapaleńców znalazł się także Ojiro Fumoto, który współtworzył Downwella. pozostali to: Erik Suhrke, Jon Perry i Paul Hubans.

Twórcy kolekcji UFO 50

Wśród gier znajdzie się coś dla każdego miłośnika gier rodem z lat osiemdziesiątych. Jak czytamy na oficjalnej stronie projektu 50games.fun, celem zespołu z Mossmouth jest połączenie 8-bitowej estetyki z nowymi pomysłami i nowoczesną wrażliwością gier. Jeśli grałeś w Shovel Knight, to wiesz o czym mowa.

Screen z retro gry z kolekcji UFO 50

Na oficjalna premierę UFO 50 trzeba poczekać aż do 2018 roku. Potwierdzono jedynie wersje na komputery, więc ciężko powiedzieć, czy pojawią się tez jakieś wersje na urządzenia lub konsole mobilne.

Przeczytaj również: 5 kultowych gier retro od Sega Forever teraz za darmo

źródło: TechCrunch