Schemat iPhone’a 8 z rzekomym bezprzewodowym ładowaniem

W sieci pojawiło się zdjęcie ilustrujące rzekomą budowę iPhone’a 8, widać na nim baterię w kształcie litery „L” i cewkę bezprzewodowego ładowania.

Schemat iPhone 8 (Ferrari EVT)

Do premiery nowego iPhone’a 8 pozostało już kilka tygodni, a w sieci pojawia się coraz więcej plotek i niepotwierdzonych doniesień na temat najnowszego smartfona firmy Apple.

Nowe zdjęcie ilustrujące rzekomy schemat telefonu iPhone 8 (o nazwie kodowej „Ferrari” – o której pierwszy raz usłyszeliśmy w grudniu 2016 r.) miałby pochodzić z komputera jednego z komputerów inżyniera, który zajmuje się testami zgodności urządzenia. Schemat budowy oczywiście od razu obiegł portale społecznościowe. Ciężko powiedzieć ile w nim jest prawdy, ile bujnej fantazji fanów, ale postanowiłem podzielić się z Wami tą informacją. W dniu premiery będziemy mogli sobie potwierdzić ile z predykcji internautów sprawdzi się w rzeczywistości.

Obraz może być fałszywy i specjalnie stylizowany na niewykadrowane zdjęcie z chińskiego komputera – niemniej przedstawia położenie cewki ładującej bezprzewodowo, która miałaby być w najnowszym modelu. Widać także ułożenie płyty głównej i pustą przestrzeń dla baterii w kształcie litery „L”.

Zdjęcie zostało znalezione na chińskich portalach społecznościowych opublikowane przez Benjamina Geskina na Twitterze.

Skrót EVT widoczny na obrazku oznacza inżynierskie testy zgodności/ walidacyjne (z ang. engineering validation test), które Apple powinno było już dawno wykonać. Ciężko więc stwierdzić, czy to zdjęcie jest rzeczywiście autentyczne.

Z pewnością szczegóły na zdjęciu schematu są ściśle powiązane z najnowszymi odkryciami dotyczącymi iPhone’a 8  z kodu źródłowego oprogramowania układowego HomePoda.

Podsumujmy jakie plotki na temat iPhone’a 8 pojawiają się najczęściej: 

iPhone 8 prawdopodobnie ma posiadać nowoczesny 5,1-calowy ekran OLED z przestrzenią na wirtualne przyciski. Zmniejszenie liczby fizycznych elementów umożliwiłoby firmie Apple umieszczenie większej baterii w rozmiarze i pojemności podobnej z 4,7-calowych smartfonów. Mówi się także o nowej technologii biometrycznej rozpoznawania twarzy (skaner 3D) – która pozwoliłaby na wdrożenie nowej metody identyfikacji i autoryzacji użytkownika.

Pojawiają się także informacje na temat ceny – nowy flagowiec Apple’a miałby kosztować 1000 a nawet 1200 dolarów (ok. 4300 zł). Jesteście gotowi na taką rewolucję?

źródło: AppleInsider – Purported 'iPhone 8′ production photo shows L-shaped battery, wireless charging coil