„What Happened to Monday” – letnie science fiction od Netflixa

Obejrzyj zapowiedź nowego filmu sci-fi Netflixa o 7 siostrach i 1 tożsamości pod tytułem „What Happened to Monday” – premiera 18 sierpnia.

What Happened to Monday - oryginalny film Netflixa

Co się stało z Poniedziałkiem? czyli „What Happened to Monday” (polskie tłumaczenie: „Siedem sióstr”) to niezależny film, który Netflix pokazał we wrześniu na zeszłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Użytkownicy serwisu będą mogli obejrzeć go już 18 sierpnia 2017 roku. W Polsce film emitowany jest przez Canal+.

Oficjalny zwiastun filmu ukazał się dzisiaj. „What Happened to Monday” opowiada historię siedmiu sióstr, których imiona to kolejne dni tygodnia. Fabuła rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w dystopijnym społeczeństwie, w którym siostry muszą współdzielić jedną tożsamość. W rolę sióstr wcieliła się jedna aktorka – Noomi Rapace, która znana jest z głośnej adaptacji książki Millennium szwedzkiego autora Stiega Larssona – tylko The Girl with the Dragon Tattoo doczekała się anglojęzycznej wersji. Niedawno zagrała także rolę doktor Elizabeth Shaw w Prometheus (z ang. Prometeusz) oraz Alien: Covenant (z ang. Obcy: Przebudzenie) Ridleya Scotta.

W filmie występuje również Willem Defoe jako dziadek sióstr, który uczy je jak ukryć się przed niedobrym rządem, a Glenn Close wcieliła się autorytatywną polityk, która kontroluje całą populację.

Film został wyreżyserowany przez Tommy’ego Wirkolę, najlepiej znanego z takich tytułów jak Hansel and Gretel: Witch Hunters oraz norweskiego filmu o nazistowskich zombie z 2009 roku.

Nie jest to pionierski film poruszający temat fikcyjnej dystrofii – „What Happened to Monday” wydaje się czerpać z takich tytułów jak Ender’s Game Orsona Scotta Carda i Shadow Children Margaret Patterson.

Oto trailer filmu „What Happened to Monday” od Netflixa – zapowiada się ciekawie:

Oryginalny plakat filmu:

What Happened to Monday - plakat filmu

źródło: The Verge via Netflix