„What Happened to Monday” – letnie science fiction od Netflixa

Obejrzyj zapowiedź nowego filmu sci-fi Netflixa o 7 siostrach i 1 tożsamości pod tytułem „What Happened to Monday” – premiera 18 sierpnia.

What Happened to Monday - oryginalny film Netflixa

Co się stało z Poniedziałkiem? czyli „What Happened to Monday” to niezależny film, który Netflix pokazał we wrześniu na zeszłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Użytkownicy serwisu będą mogli obejrzeć go już 18 sierpnia 2017 roku.

Oficjalny zwiastun filmu ukazał się dzisiaj. „What Happened to Monday” opowiada historię siedmiu sióstr, których imiona to kolejne dni tygodnia. Fabuła rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w dystopijnym społeczeństwie, w którym siostry muszą współdzielić jedną tożsamość. W rolę sióstr wcieliła się jedna aktorka – Noomi Rapace, która znana jest z głośnej adaptacji książki Millennium szwedzkiego autora Stiega Larssona – tylko The Girl with the Dragon Tattoo doczekała się anglojęzycznej wersji. Niedawno zagrała także rolę doktor Elizabeth Shaw w Prometheus (z ang. Prometeusz) oraz Alien: Covenant (z ang. Obcy: Przebudzenie) Ridleya Scotta.

W filmie występuje również Willem Defoe jako dziadek sióstr, który uczy je jak ukryć się przed niedobrym rządem, a Glenn Close wcieliła się autorytatywną polityk, która kontroluje całą populację.


Film został wyreżyserowany przez Tommy’ego Wirkolę, najlepiej znanego z takich tytułów jak Hansel and Gretel: Witch Hunters oraz norweskiego filmu o nazistowskich zombie z 2009 roku.

Nie jest to pionierski film poruszający temat fikcyjnej dystrofii – „What Happened to Monday” wydaje się czerpać z takich tytułów jak Ender’s Game Orsona Scotta Carda i Shadow Children Margaret Patterson.

Oto trailer filmu „What Happened to Monday” od Netflixa – zapowiada się ciekawie:

Oryginalny plakat filmu:

What Happened to Monday - plakat filmu

źródło: The Verge via Netflix

Łukasz Majchrzyk
Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj