WhatsApp ma już ponad miliard aktywnych użytkowników dziennie

Z aplikacji WhatsApp obecnie  korzysta każdego dnia ponad miliard aktywnych użytkowników – zobacz najnowsze oficjalne statystyki komunikatora.

Statystyki komunikatora WhatsApp (lipiec 2017)

Prawie rok temu WhatsApp ogłosił, że co miesiąc odnotowuje 100 mln rozmów i posiada prawie miliard użytkowników.  Dzisiaj firma opublikowała najnowsze statystyki, z których wynika, że z komunikatora mobilnego WhatsApp korzysta ponad miliard aktywnych użytkowników każdego dnia.

WhatsApp, należący do Facebooka, podzielił się na swoim blogu także kilkoma innymi danymi. Oprócz 1 miliarda użytkowników dziennie, w tym samym czasie na serwer WhatsApp wysyłanych jest ponad 55 miliardów wiadomości, 4,5 miliarda zdjęć i 1 miliard filmów. Komunikator podał także, że odnotowuje ponad 1,3 miliarda użytkowników aktywnych miesięcznie.

Kluczowym powodem sukcesu WhatsAppa jest jego niezawodność, prostota obsługi, bezpieczeństwo i dostępność w ponad 60 różnych językach.

Ujawnione dziś statystyki potwierdzają to jak duży jest ta platforma do wymiany wiadomości, choć nadal nie jest tak popularna jak Facebook Messenger czy iMessage w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Z WhatsAppa najchętniej korzystają bowiem głównie mieszkańcy Azji i Europy.

Nawet przy dynamicznie rozwijającej się bazie użytkowników WhatsApp usilnie pracuje nad rozwojem swojej aplikacji mobilnej. W ciągu ostatniego roku usługa otrzymała wsparcie dla połączeń głosowych i wideo, możliwość współużytkowania dowolnego pliku i udoskonalenia protokołów zabezpieczeń.

Przeczytaj także: Facebook ma już 2 mld użytkowników miesięcznie

Jakiej aplikacji używasz do komunikowania się ze znajomymi?

źródło: WhatsApp Blog – Connecting One Billion Users Every Day