Użyto ARKit do odtworzenia klipu „Take On Me” zespołu A-Ha

Zobacz efekt zastosowania ARKit do odtworzenia teledysku z lat osiemdziesiątych zespołu A-Ha pod tytułem „Take On Me”.

ARKit użyty do stworzenia aplikacji - teledysku Take On Me zespołu A-Ha

Oryginalny teledysk do popularnej w latach osiemdziesiątych piosenki „Take On Me” zespołu A-Ha był wynikiem wielkiego wysiłku. Rotoskopia, czyli zamiana ujęć filmowych na animacje, trwała wówczas aż 16 tygodni! Dodatkowo twórcy musieli połączyć realne nagranie z ręcznie narysowanymi elementami.

W obecnych czasach osiągnięcie takiego efektu jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy posiadać iPhone’a, aby uzuskać taki sam efekt jak w klipie A-Ha. Trixi Studios pokazało aplikację mobilną na iOS-a wykorzystującą rozszerzoną, która tworzy wideo z efektem jaki znamy z klipu „Take On Me”.

Pod wieloma względami aplikacja mobilna (która niestety nie jest jeszcze publicznie dostępna w sklepie App Store) jest dowodem na to, jak łatwo można zaimplementować rozszerzoną rzeczywistość (AR). Twórcy aplikacji stworzyli to oprogramowanie za pomocą pakietu ARKit firmy Apple – narzędzia, które umożliwia programistom na iOS-a stosunkowo łatwy sposób zaimplementowania AR w swoich aplikacjach. Nie muszą oni tworzyć silnika od podstaw.

Przeczytaj również: Emoji 3D i rozszerzona rzeczywistość na Snapchacie

Sam film, który udostępniono trwa 2 minuty, ale wart porównać efekt, który robi wrażenie:

A oto oryginalny teledysk A-Ha:

źródło: Trixi Studios via iPhone Hacks