Facebook TV podobno ma wystartować za 2 tygodnie

Pojawiają się pogłoski o stracie w połowie sierpnia 2017 r. nowej usługi Facebook TV, która ma być „lepszą wersją” YouTube’a.

Facebook TV

Serwis Bloomberg donosi, że dowiedział się od swoich źródeł o prawdopodobnym starcie usługi telewizji internetowej o nazwie Facebook TV w połowie sierpnia tego roku.

W zeszłym miesiącu pojawiały się już głosy, że kolejny duży projekt Facebooka związany jest z produkcją własnych materiałów wideo. Sieć społecznościowa rzekomo zleciła realizację dwóch rodzajów treści – krótkoformatowe, niedrogie wideo, a także nieco droższe programy telewizyjne, które docelowo mają dorównywać produkcjom telewizyjnym. Te pierwsze mają się pojawić już za kilka tygodni, a na prawdziwe produkcje przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Według doniesień Facebook chciał uruchomić nowa usługę już miesiąc temu, ale przygotowania potrwały dłużej niż oczekiwano i niewykluczone, że serwis zaliczy jeszcze małe opóźnienie. Programy mają być wyświetlane w nowej sekcji na Facebooku, a nie w kanale Aktualności. Celem firmy jest najwyraźniej „zrobić coś lepszego niż Google w serwisie YouTube” ale nie zamierza konkurować z takimi producentami wideo jak Netflix, HBO czy Showtime.

Nad czym pracuje w rzeczywistości Facebook? Czy będzie to Facebook TV, czy inna usługa, istnieje duża szansa, że jest to związane z materiałami wideo i telewizją.

Czy opublikowane dziś doniesienia okażą się prawdą? Przekonamy się wkrótce. Oczywiście serwis społecznościowy nie komentuje i odnosi się do tych informacji.

źródło: Bloomberg