Cycflix, czyli oglądanie Netflixa tylko wtedy, jeśli ćwiczysz!

Urządzenie Cycflix, czyli Cycle + Netflix, pozwali Ci oglądać seriale na Netflixie, ale tylko wtedy, gdy utrzymasz odpowiednie tempo!

Cycflix - Netflix

Netflix i inne serwisy streamingowe z filmami i serialami, nie ukrywajmy, negatywnie wpływają na naszą aktywność fizyczną. Ale nowy wynalazek z rzymskiego Instytutu Technologii Ronan Byrne może pozwolić Ci zmienić codzienne nawyki i będziesz mieć motywację do tego, aby wykonać troche ćwiczeń każdego dnia.

Cycflix (Cycle + Netflix, z ang. połączenie słów rower i Netflix) to projekt, który pozwala na podłączenie roweru stacjonarnego do swojego konta Netflix, tak aby Twój ulubiony serial lub film był odtwarzany tylko wtedy, przejdziesz odpowiednią liczbę kilometrów :)

Urządzenie działa to dzięki podłączeniu Arduino do roweru stacjonarnego,  który wraz ze skryptem Pythona Byrne’a może kontrolować oglądalność na Netflixie w oparciu o to, jak ciężko pedałujesz. Po podłączeniu systemu opartego na tych instrukcjach wystarczy tylko ustawić swoje cele treningowe, następnie należy wybrać film lub serial i zacząć pedałować.

Gdy tylko osiągniesz zamierzoną prędkość, Netflix rozpocznie odtwarzanie wybranego przez Ciebie tytułu. Jeśli z jakiegokolwiek powodu Twoje tempo spadnie poniżej ustalonego poziomu, odtwarzanie zostanie automatycznie wstrzymane, dopóki nie podbijesz tempa.

Zobacz na poniższym filmie jak działa Cycflix:

Cycflix posiada także opcje wyboru czasu ćwiczeń, czasu odpoczynku i innych konfigurowalnych opcji. Urządzenie można skonfigurować także z innymi usługami streamingowymi, takimi jak Hulu

Więcej o projekcie przeczytasz na stronie GitHub lub oficjalnym blogu RoBoRo Blog.

Napisz w komentarzu jak Ci się podoba taki sposób motywacji, aby codziennie doświadczyć odrobinę wysiłku fizycznego?

źródło: TechCrunch via TNW