Google wydało „Zaufane kontakty” na urządzenia z iOS-em

Aplikacja mobilna Zaufane kontakty dostępna jest od teraz także dla użytkowników iPhone’ów, dodano także więcej funkcji w wersji androidowej.

Zaufane kontakty Google

Firma Google wydała aplikację Zaufane kontakty (ang. Trusted Contacts) na Androida pod koniec ubiegłego roku. Celem aplikacji jest dbanie o bezpieczeństwo osobiste użytkowników smartfonów, dzięki opcji udostępniania danych o lokalizacji bliskim osobom. Dopóki telefon jest włączony i użytkownik jest w ruchu, zaufane kontakty zdefiniowane w aplikacji mogą sprawdzić, czy właściciel smartfona jest w odpowiednim miejscu.

Po prawie pół roku usługa bezpieczeństwa działa teraz na urządzeniach z systemem iOS, a użytkownicy systemu Android zyskują dodatkowe funkcje.

Dzięki Zaufane kontaktom można sprawdzać lokalizację na żądanie, nawet gdy telefon jest rozładowany. Można też użyć planowanego aktywowania pingowania z nadaniem krótkiego statusu, jeśli wracasz z pracy późno w nocy. Udostępnianie lokalizacji można wyłączyć po powrocie do miejsca docelowego.

Zaufane kontakty (iOS, screen) Zaufane kontakty (iOS, screen)

Nowe funkcje w aplikacji na Androida

Aplikacja na urządzenia z Androidem pozwala teraz włączać czas oczekiwania dla wysłania lokalizacji do kontaktów, gdy utracimy sygnał. Jeśli pójdziesz na wędrówkę po górach, możesz przełączyć się na ten tryb, aby ustawić czas oczekiwania zanim aplikacja automatycznie udostępni Twoje położenie – zakładając, że się nie zgubimy lub nie stracimy dostępu do sieci.

Użytkownicy Androida mogą również dodawać kontakty po numerze telefonu lub e-mailu, który jest wysyłany jako wiadomość do użytkowników. Po kliknięciu w link mogą przejść do aplikacji. Dodano też obsługę 9 nowych języków w tym greckiego, perskiego i urdu.

Zaufane kontakty iOS
Zaufane kontakty iOS
  • Dostosowanie czasu oczekiwania dla prośby o udostępnienie lokalizacji, aby udostępniać lokalizację zaufanym kontaktom.
  • Integracja z udostępnianiem lokalizacji w Mapach Google, dzięki czemu można łatwo włączyć stałe udostępnianie lokalizacji wybranym kontaktom i znaleźć te kontakty w Mapach Google.
  • Dodawanie nowych kontaktów, wykorzystując ich numer telefonu.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Google Blog – Trusted Contacts now on iOS