LastPass doda nowe funkcje rodzinne do udostępniania haseł i danych

W aplikacji LastPass Password Manager pojawi się wkrótce nowa funkcja nielimitowanego udostępniania danych kont i haseł dla członków rodziny.

LastPass Password Manager (LastPass Families)

W dzisiejszym świecie ważne jest posiadanie silnych, unikalnych i bezpiecznych haseł chroniących wszystkie konta internetowe. Usługi takie jak LastPass są narzędziami, które generują losowe hasła i przechowują je używając silnego szyfrowania. Dzisiaj firma LastPass ogłosiła, że ​​wkrótce udostępni nową funkcję ułatwiającą udostępnianie danych do kont  (w tym haseł) między członkami rodziny.

Do tej pory funkcja rodzinna (LastPass Families ) była płatna i sprowadzała się w zasadzie do jednego folderu, który był współdzielony przez kilku użytkowników. Jeszcze w te wakacje LastPass zmieni pakiet rodzinny, dzięki czemu będzie bardziej użytecznym narzędziem dla tych, którzy chcą bezpiecznie dzielić się informacjami z maksymalnie sześcioma członkami rodziny.

  • Pierwsza nowa funkcja pozwoli na ustawienie ról dla członków rodziny. Zamiast udostępniania folderu innym, użytkownicy będą mogli dzielić się danymi do logowaniami i innymi informacjami o koncie, a jednocześnie mieć opcję przydzielania uprawnień. Dzięki temu można będzie łatwo dzielić się swoim hasłem i loginem na przykład do serwisów Netflix lub Hulu.
  • Druga nowa funkcja LastPass to „rodzinny plan tworzenia kopii zapasowych”. Członkowie rodziny będą mogli przesyłać bezpiecznie dokumenty, takie jak ich polisy ubezpieczeniowe, informacje medyczne i inne oraz udostępnić prywatne dane w sytuacjach awaryjnych.

LastPass Families jest zarządzane przez jednego właściciela zwanego „menedżerem”, który będzie odpowiedzialny za opłacanie abonamentu (obecnie wynosi on 1 $ miesięcznie) oraz będzie upoważniał innych menedżerów, a także dodawał lub usuwał członków rodziny z grupy.

Przeczytaj również: 11 porad, jak zabezpieczyć iPhone’a?

Nowe funkcje rodzinne LastPass pojawią się pod koniec tego lata. Jeśli jesteś zainteresowany wcześniejszym dostępem do programu, możesz zarejestrować się na stronie internetowej usługi. Nie zapowiedziano jeszcze ile będzie kosztować finalnie miesięczny dostęp do nowych funkcji.

LastPass Password Manager (screen aplikacji)

Aplikację mobilną LastPass Password Manager  możesz pobrać na urządzenia z systemami iOS i Android, klikając na poniższe przyciski. Na komputerach można zainstalować rozszerzenie do przeglądarki – namiary znajdziesz na stronie internetowej usługi.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: 9TO5Mac via LastPass – From Passwords to Passports, a New Way to Manage Your Family’s Digital Life