Aplikacja Nintendo Switch Online dostępna do pobrania, ale jeszcze nie działa

Firma Nintendo udostępniła na urządzenia z systemami iOS i Android nową aplikację mobilną Nintendo Switch Online służącą do obsługi usług online konsoli.

Nintendo Switch Online - aplikacja mobilna

Jeśli kiedykolwiek posiadałeś konsolę Nintendo, doskonale wiesz, że usługi online nigdy nie były specjalnością japońskiej firmy. Nintendo Switch Online to usługa online dla najnowszej konsoli Nintendo Switch – w 2018 roku za korzystanie z tej usługi będzie trzeba dodatkowo zapłacić. Głównym narzędziem do korzystania z Nintendo Switch Online jest aplikacja mobilna o takiej samej nazwie, którą zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami można już pobrać ze sklepu Google Play i App Store.

Aplikacja ma dwie główne funkcje. Za pomocą pierwszej można wyświetlać dane obsługiwanych gier, np. statystyki graczy w Splatoon 2. Druga służy jako komunikator głosowy podczas gry na konsoli Nintendo Switch (obecnie sama konsola nie obsługuje rozmów głosowych). Można również wysyłać zaproszenia do gier za pośrednictwem różnych serwisów społecznościowych i usług komunikacyjnych, co jest zdecydowanie przydatne.

Nintendo Switch Online - aplikacja mobilna (screen)

Niestety aplikacja jeszcze nie działa. Osoby próbujące się zalogować za pomocą konta Nintendo otrzymują błąd z informacją, że usługa jest obecnie serwisowana:

Nintendo Switch Online - błąd logowania

Próbowałem zalogować się na swoje konto i rzeczywiście jeszcze nie można korzystać z usługi, więc prawdopodobnie Nintendo nie włączyło jeszcze usługi po stronie serwera i tak jak zapowiadano będzie działać dopiero 21 lipca 2017 r.

Sądząc po informacjach zamieszczonych na stronie pomocy technicznej, aplikacja ma kilka nieprzyjemnych ograniczeń. Na przykład nie można rozpocząć rozmowy głosowej bez uruchamiania gry, co wydaje się dziwnym posunięciem. Ponadto, czat głosowy zostanie zatrzymany po otwarciu innej aplikacji.

Aplikację Nintendo Switch Online pobierzesz bezpłatnie ze sklepu App Store i Google Play, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play