Netflix ma już ponad 100 mln subskrybentów

Serwis Netflix ma więcej subskrybentów z innych krajów niż USA – obecnie korzysta z niego 103,9 mln użytkowników z całego świata.

Serwis streamingowy Netflix osiągnął w 2. kwartale 2017 roku lepsze wyniki niż oczekiwano. Dzisiejsze notowania akcji NFLX w momencie otwarcia kształtowały się na poziomie 154,55 dolara. Usługa strumieniowej transmisji wideo z filmami i serialami przekroczyła szacowany cel wzrostu liczby abonentów wynoszący 3,2 miliona i odnotowała imponującą liczbe 5,2 mln nowych użytkowników.

Nowi użytkownicy to w większości osoby z innych krajów niż Stany Zjednoczone. W rzeczywistości, całkowita liczba użytkowników z rynków międzynarodowych po raz pierwszy była większa niż ich liczba w USA.

Kalifornijska firma osiągnęła kolejny kamień milowy i dzięki ogromnemu skokowi liczby nowych abonentów odnotowała przekroczenie magicznej liczby 100 milionów użytkowników. Obecnie z Netflixa korzysta 103,9 mln subskrybentów z całego świata.

Jak łatwo się domyślić, nie należy spodziewać się, że tendencja wzrostowa zatrzyma się w najbliższym czasie. Poniższy wykres przygotowany przez serwis Statista obrazuje liczbę użytkowników serwisu Netflix od 2012 do 2017 roku, w podziale na użytkowników międzynarodowych i Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Serwis wystartował w Polsce na początku 2016 roku i korzysta z niego w naszym kraju około 750 tysięcy użytkowników. Przeczytaj również:  Ranking serwisów VoD w Polsce (maj 2017)

Liczba użytkowników serwisu Netflix (2012 do 2Q 2017) - wykres

źródło: Statista – International Netflix Subscriptions Surpass U.S.