Jakim emotem świętujesz Dzień Emoji 2017? ? ??

Dzisiaj, 17 lipca obchodzimy ? Światowy Dzień Emoji 2017, z tej okazji warto przypomnieć do czego służą graficzne ideogramy i skąd wzięło się to święto.

Światowy Dzień Emoji (17 lipca) PL

Każdego roku, 17 lipca, od kiedy pojawiły się emotikony zwane Emoji (z japońskiego 絵文字 , wymawiamy emodżi) obchodzi Światowy Dzień Emoji. Święto wzięło się od emotikony z systemu iOS, na której przedstawiony jest kalendarz z datą 17 lipca:

Emoji - kalendarz (17 lipca)

Emoji stosowane są przez użytkowników internetu, podobnie jak emotikony, do wyrażania emocji poprzez mnogość wizerunków twarzy, ale w przeciwieństwie do emotikon obejmują również przedmioty, miejsca, rodzaje pogody, rośliny, zwierzęta i są sukcesywnie rozwijane i aktualizowane. W zależności od używanej aplikacji emoji różnią się od siebie wyglądem.

Użytkownicy różnych systemów operacyjnych, mogą widzieć to samo Emoji w całkiem różny sposób. Na przykład, wspomniany kalendarz ? wygląda różnie pod różnymi systemami, aplikacjami mobilnymi, przeglądarkami internetowymi a nawet modelami urządzeń:

Wygląd Emoji "Kalendarz" pod różnymi systemami/aplikacjami

Ale to tylko jeden z wielu ciekawych przykładów, kiedy Emoji wygląda zupełnie inaczej. Należy zatem pamiętać, że niektóre Emoji używane kontekstowo (ze względu na charakterystyczny wygląd) mogą być różnie odebrane w zależności od tego z jakiego urządzenia lub aplikacji wysyłana jest emota.

? Dołącz do wydarzenia World Emoji Day 2️⃣0️⃣1️⃣7️⃣

Daj znac swoim znajomym, że świętujesz Światowy Dzień Emoji i dołącz do oficjalnego wydarzenia na Facebooku: World Emoji Day 2017 event

Planowane są także lokalne wydarzenia w poszczególnych krajach. Ty też możesz pochwalić się kreatywnym podejściem do tego dnia, udostępniając na Twitterze lub innym serwisie społecznościowym zdjęcie z hashtagiem #WorldEmojiDay i nie zapomnijcie dodać polskiej flagi ??!

Wszystkie Emoji i ich wyglądy pod różnymi systemami znajdziesz na stronie emojipedia.org.

? Zaśpiewaj hymn Emoji

Napisany i wyprodukowany przez Jonathana Manna hymn Emoji zachęca do przesłania własnego filmu wideo, albo do wspólnego śpiewania:

Życzymy miłej zabawy i Happy World Emoji Day 2017!

źródło: worldemojiday.com