YouTube eksperymentuje z animowanymi podglądami filmów

W wersji komputerowej serwisu YouTube niektóre miniatury filmów posiadają teraz 3-sekundowe podglądy w formacie GIF.

Animowane podglądy filmów na YouTube'ie

Według wpisu na stronach pomocy YouTube’a, od kilku tygodni erwis zaczął testować nową formę podglądów wideo w wersji przeglądarkowej na komputery. Animowane miniaturki filmów były dostępne z ograniczonym zakresie, ale teraz wydaje się, że firma szerzej udostępnia nową funkcję.

U niektórych użytkowników serwisu zaczęła pojawiać się nowa funkcja w interfejsie z podglądami (miniaturami) filmów. Na poniższej animacji możesz zauważyć 3-sekundowy podgląd filmu, który pojawia się po najechaniu myszą nad miniaturkę. Po zakończeniu animacji pojawia się znowu miniatura filmu.

Opcja działa w przypadku filmów, które są dłuższe niż 30 sekund. Jest ona automatycznie włączona w filmach, które się do tego kwalifikują, ale możę nie być dodana do wszystkich filmów.

Animowane podglądy filmów na YouTube’ie

YouTube ostrzega twórców i widzów, aby się nie martwili tym jeśli nie widzą animowanych podglądów filmów, ponieważ należy spełnić pewne kryteria, aby animowany GIF pojawił się w podglądzie, w tym temat i treść filmu. Jeśli po dwóch dniach dla filmu nadal nie będzie podglądu, oznacza to, że nie spełnia on w tej chwili wymagań.

Animowane miniatury mogą być dostępne na:

  • stronie głównej,
  • stronie z wynikami wyszukiwania
  • stronie odtwarzania filmu
  • kartach „Subskrypcje” i „Na czasie”
  • wybranych przeglądarkach na komputerze (Chrome w wersji 32 lub nowszej oraz Opera w wersji 19 lub nowszej).

Podglądy filmów nie są obecnie dostępne na urządzeniach mobilnych. Nawet jeśli w filmie jest włączony podgląd, nadal warto tworzyć własne miniatury. To one wyświetlają się, jeśli podgląd nie jest dostępny, np. gdy użytkownik widzi je na stronie lub urządzeniu, które nie obsługują podglądów filmów.

źródło: YouTube Help Forum – Video previews coming to desktop