Star Wars Land można zobaczyć już na makiecie Disneya

Urzeczywistnia się nowy park rozrywki Star Wars Land Disneya, który stworzył już fizyczny model zainspirowany Gwiezdnymi Wojnami.

Star Wars Land (makieta) via Disney

Firma Universal Studios Japan wydała niedawno pierwszą zapowiedź budowy Super Nintendo World, a teraz Disney poszedł o krok dalej i zbudował rzeczywisty model pokazujący nadchodzący park rozrywki o nieoficjalnej nazwie Star Wars Land.

Świat Gwiezdnych Wojen w Disneylandzie ma zostać otwarty w 2019 roku w Kalifornii i Disney World na Florydzie. Z poniższego wideo wynika, że będzie to nie lada gratka dla fanów sagi, a twórcy mają sporo do zrobienia, żeby sprostać temu zadaniu. Jak będzie wyglądać przygoda po Star Wars Landzie? Tego jeszcze nie wiemy, ale z pewnością spotkamy mistrza Yodę i zobaczymy sporo znanych miejsc i postaci z filmów.

Star Travel, symulator lotu z symbolem Gwiezdnych Wojen, i kilka innych atrakcji pojawiło się już w różnych parkach Disneya. Teraz Disney jest właścicielem praw do marki Star Wars i nie dziwi fakt, że chce to wykorzystać, aby fani mogli doświadczyć na własnej skórze to co widzą na filmach.

Każdy odwiedzający Disney World w przyszłości będzie mógł zanurzyć się w umyśle Jamesa Camerona i poczuć atmosferę kultowej serii.

Zobacz także: „Star Wars VIII: The Last Jedi” – to tytuł 8. części sagi

Poniżej możesz obejrzeć oficjalne wideo, a pod linkiem podanym w źródle wpisu znajdziesz więcej zdjęć makiety nowej krainy:

źródło: Disney Parks Blog – First Look: Disney Parks Unveils the Star Wars-Inspired Land Model