Gudak zmienia iPhone’a w jednorazowy aparat Kodaka

Aplikacja mobilna Gudak pozwala korzystać z iPhone’a jak z jednorazowego aparatu fotograficznego firmy Kodak.

Aplikacja Gudak

Pamiętacie czasy, gdy jednorazowe aparaty fotograficzne zabierało się szybkie wypady w góry albo na wakacje? Robiliśmy zdjęcia i cieszyliśmy się nimi dopiero kilka dni po powrocie do domu. Aplikacja mobilna Gudak na iPhone’a pozwoli Ci na robienie zdjęć, które zobaczysz dopiero za 3 dni. Oczywiście aplikacja oferuje więcej funkcji niż jednorazówka Kodaka i mogą się wydawać nieco dziwaczne, ale jeśli ich użyjesz przekonasz się, że są nawet przydatne.

Dodatkowym ograniczeniem jest limit możliwości zrobienia 24 zdjęć dziennie, Zdjęcia są przetwarzane po wykonaniu całej cyfrowej kliszy.Może Ci się to wydawać dziwne, jeśli jesteś przyzwyczajony do robienia 24 zdjęć jednego obiektu – ale kiedyś zdjęcia robiliśmy bardziej rozważnie. Dzięki temu wybierzecie najlepsze ujęcia zanim wykonacie zdjęcie :)  Aplikacja posiada także symulację małego wizjera, który jest niepraktyczny, ale pozwala wykonać podstawowe zadania związane z dostosowaniem kompozycji i wybraniu kadru.

Pamiętajcie, że w przypadku zdjęć z apliakcji Gudak trzeba poczekać trzy dni, zanim będzie można zobaczyć zdjęcia. Twórcy wzięli sobie do serca doświadczenia znane z użytkowania analogowych jednorazówek. Ale czekanie na „wywołanie” zdjęcia to tylko część uroku. Najlepsze jest jednak oglądanie zdjęć, które możesz zobaczyć dopiero po pewnym czasie.

Aplikacja Gudak

Jeśli macie ochotę na więcej naturalizmu i chcecie wywoływać zdjęcia na papierze sprawdźcie polską aplikację YOSO, która działa na podobnej zasadzie, a dodatkowo otrzymujesz fizyczne odbitki zdjęć zrobionych smartfonem (oczywiście podglądu zdjęć również nie zobaczymy, dopiero gdy odbitki przyjdą do domu).

Screen z aplikacji Gudak Screen z aplikacji Gudak

Appk apka pozwala stosować charakterystyczne filtry, które przypominają zdjęcia z jednorazówek takie jak nadmierne nasycenie kolorami czy prześwietlenia kliszy. Oczywiście, jest to trochę dziwaczne w czasach, gdy robimy wysokiej jakości zdjęcia za pomocą smartfona, ale za 4,99 zł (bo tyle kosztuje aplikacja w sklepie App Store) możemy poczuć się jak w latach dziewięćdziesiątych :) Wersji na Androida jeszcze nie ma, więc z zabawy mogą na razie skorzystać tylko właściciele iPhone’ów.

źródło: Engadget