Stranger Things 2 powróci 27 października

Plakat serialu Stranger Things 2 przypomina okładkę książki Stephena Kinga i jest naprawdę świetny – więcej dowiemy się pod koniec października.

Stranger Things 2 - Netflix

Drugi sezon serialu Stranger Things będzie miał oficjalną premierę 27 października 2017 roku w serwisie Netflix – tak jak zapowiadano zaledwie kilka dni przed Halloween. To jest dobry news, ale jeszcze bardziej intrygujący jest nowy plakat zapowiadający serię Stranger Things 2. Serial, którego obsada zdominowana jest przez jedenastolatków z małego miasteczka Hawkins ma plakat będący doskonałym hołdem do klasycznego The Stand (z ang. Bastion) Stephena Kinga.

Pierwszy sezon zawierał inspiracje i nawiązania do takich klasycznych tytułów z lat osiemdziesiątych jak E.T.: The Extra-Terrestrial, Poltergeist czy Firestarter – ale to tylko nieliczne z nich. Kolejny sezon na pewno złoży hołd innym znanym dziełom.  Sam plakat wydaje się być inspirowany dziełami Kinga, takimi jak Bastion, Mgła, Stań przy mnie – wszystko to wygląda jednak na coś nowego (i przerażającego). Poniżej dzisiejszy tweet z oficjalnego profilu serialu:

Serial będzie miał z pewnością wiele do zaoferowania fanom Kinga – serial powraca na ekrany już w październiku. Oto, nawiązanie plakatu do okładki książki mistrza grozy (kliknij na obrazek, aby powiększyć):

Plakat serialu Stranger Things 2 Okładka książki The Stand - Stephen King

źródło: Netflix via The Verge – The Stranger Things 2 poster hints at more ways the show will borrow from Stephen King