Facebook zaczął wyświetlać reklamy w Messengerze

Wygląda na to, że Facebook zaczyna powoli udostępniać wszystkim użytkownikom reklamy w swoim komunikatorze mobilnym Messenger.

Reklamy w aplikacji mobilnej Facebook Messenger

Po przeprowadzonych testów wyświetlania reklam w aplikacji Messenger użytkownikom w Australii i Tajlandii Facebook ogłosił dzisiaj, że każdy reklamodawca będzie mógł kupić reklamy Messenger Ads, które będą wyświetlały się w Messengerze. To obecnie grupa aż 1,2 mld potencjalnych odbiorców na całym świecie.

Reklamy nie będą wyświetlane w oknie rozmowy, zamiast tego będą pojawiać się na karcie głównej skrzynki odbiorczej między wątkami.

Facebook zapowiedział, że w najbliższych tygodniach rozpocznie stopniowe udostępnianie reklam, począwszy od niewielkiej liczby użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Marketerzy będą mogli kupić targetowane reklamy przez Menedżera reklam serwisu facebook. Będą one wyświetlane w Messengerze razem z tymi wyświetlanymi w Aktualnościach i na Instagramie.

Udostępnienie reklam w jednym z najpopularniejszych komunikatorów mobilnych na świecie, to kolejny ruch giganta w celu  monetyzacji serwisu. Reklamy mogą pomóc w popularyzacji chatbotów, które zaczęły być popularne na Fecebooku w tym roku.

Dodanie kolejnych reklam do aplikacji Messenger pojawiło się nieprzypadkowo w momencie, kiedy firma ogłosiła, że zamierza ograniczyć liczbę wyświetlanych reklam w News Feedzie (Aktualnościach).

źródło: Facebook via Business Insider, Facebook – Messenger Ads are Going Global