Sticky AI – ta aplikacja zamienia zdjęcia w naklejki mobilne

Nowa aplikacja mobilna Sticky AI pozwala przekształcać zdjęcia w zestaw naklejek (stickersów), które można wysyłać w komunikatorach mobilnych!

Sticky AI - aplikacja do robienia naklejek

Teraz, dzięki aplikacji Sticky AI możesz samodzielnie zrobić zestaw naklejek z własnych zdjęć, do wykorzystania w komunikatorach mobilnych. Aplikacja dostępna jest na razie na iPhone’a, ale zapowiedziano wydanie wersji także na Androida.

Za stworzeniem aplikacji Sticky AI stoi rosyjska firma Prisma labs, inc., która wydała słynną już appkę Prisma do artystycznego przekształcania zdjęć w dzieła sztuki inspirowane twórczością słynnych malarzy. Przy tworzeniu nowego projektu opierano się na tych samych doświadczeniach i wydano Sticky Ai – nową aplikację, która zamieni każde selfie w wyjątkowe naklejki (stickersy) do użytku w innych aplikacjach do komunikacji przez smartfona.

Większość osób nadal przyzwyczaja się do tego, że selfie jest wszechobecne w mediach społecznościowych, ale teraz ta „forma komunikacji obrazkowej” ma szansę wejść na wyższy poziom. Od teraz przekształcone selfies zaczną pojawiać się się w wiadomościach wysyłanych za pomocą komunikatorów mobilnych i mediów społecznościowych.

Wydaje się jednak, że użycie analizy sieci neuronowych jest nie tylko wystarczająco dobre do tego, aby przekształcić obrazy w dzieła sztuki, ale są wręcz idealne do zamiany zdjęć w unikatowe naklejki, które można wykorzystać w rozmowach ze znajomymi i na portalach społecznościowych.

Do czego służy Sticky AI i naklejki?

Młode pokolenie nauczyło się już rozmawiać za pomocą emotikon, obrazków, czy nawet skrótów internetowych. Sticky Ai pozwoli spersonalizować ten język i naturalnie wyewoluuje zdjęcia na kolejny etap komunikacji. Tym razem wykorzystanie sztucznej inteligencji umożliwia tworzenie statycznych a nawet animowanych pakietów naklejek, których nie ma nikt, bo użytkownik tworzy jest samodzielnie z własnego zdjęcia.

Osoby korzystające z aplikacji będą mogły oddzielić wybrany obiekt lub selfie z otaczającego je tła, a następnie użyć go na różne sposoby, aby tworzyć zupełnie niepowtarzalne i nowe obrazy. Do obrazka można dodawać tekst i inne obiekty. Gotową naklejkę można zapisać jako statyczny obrazek albo animowany GIF.

Screen z aplikacji Sticky AI Screen z aplikacji Sticky AI

Istnieje również rozszerzenie do aplikacji iMessage, dzięki czemu można używać własnoręcznie stworzonego, niestandardowego zestawu darmowych naklejek w natywnym komunikatorze systemu iOS!

Firma po raz kolejny zdołała stworzyć wyjątkową aplikację, która podobnie jak Prisma ma szansę zawojować rynek mobilny. Dodatkowym atutem jest to, że jest bardzo minimalistyczna i prosta w obsłudze, dzięki czemu złożony proces tworzenia naklejki zamienia się w przyjemną i prostą zabawę.

Sticky AI jest dostępna do pobrania bezpłatnie ze sklepu App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Wkrótce ma pojawić się wersja na urządzenia z systemem Android, o czym informują twórcy na oficjalnej stronie internetowej aplikacji: sticky-ai.com