Wizualizacja iPhone’a 8 autorstwa Martina Hajka

Projektant Martin Hajek znany jest z ciekawych wizualizacji przyszłych produktów Apple’a, jednak tym razem mam nadzieję, że iPhone 8 będzie wyglądał inaczej.

Koncept iPhone 8 (by Martin Hajek)

Nowy smartfon firmy Apple iPhone 8 (oraz iPhone 7s) mogą pojawić się tradycyjnie we wrześniu, jednak wielu projektantów próbuje swoich sił tworząc koncepcje urządzenia na podstawie plotek i doniesień pojawiających się w internecie.

Na każdym portalu technologicznym na świecie możemy znaleźć mnóstwo rzekomych przecieków, screenów, zdjęć i schematów nowego urządzenia – w natłoku takich informacji ciężko stwierdzić, które są prawdziwe, albo które zostaną zastosowane w nowym iPhone’ie. Większość koncepcji, które można znaleźć odnoszą się do czarnego modelu. Martin Hajek postanowił zwizualizować wszelkie najbardziej prawdopodobne doniesienia przygotowując koncept białego iPhone’a 8.

W wyniku powstała pokaźna galeria grafik koncepcji czarnego i białego iPhone’a 8 z ekranem AMOLED, podwójnym aparatem i mobilnym systemem operacyjnym iOS 11 działającym w tle.

Przeczytaj również:  Koncepcja iPhone’a 8 (Edition) stworzona przez Hajka

Biały model został przedstawiony ze stalowymi krawędziami i jasną obudową. W czarnym modelu wszystkie elementy są natomiast czarne i dodatkowe elementy jak przełączniki, czy aparat tak naprawdę zlewają się z obudową. Osobiście nie podoba mi się ta koncepcja i byłbym zdziwiony, gdyby Apple zastosowało takie rozwiązanie z wyciętym ekranem na przedni aparat. Nie jest to styl Jony’ego Ive’a, no i kłóci się koncepcją unibody.

Szczerze przyznam, że jeśli iPhone 8 będzie tak wyglądał, to nie będę żałował, że go nie kupiłem :) Choć brak przysciku Początek (Home) powinno wynagrodzić ten górny mankament.

Galeria koncepcji iPhone’a 8 stworzona przez Martina Hajka na podstawie dotychczasowych doniesień:

Wyświetlacz jest praktycznie pozbawiony obramowania, czego i w prawdziwym modelu można się prawie na 100% spodziewać. Czy Apple pozbędzie się wreszcie fizycznego przycisku Home? Zobaczymy…

Propozycje są jedynie wizualizacją dotychczasowych doniesień i nie przywiązujcie się do nich zbytnio. Pewne jest, że iPhone 8 (lub następca iPhone’a 7) będzie wyglądał godnie projektantów Apple’a .

źródło: Martin Hajek – iPhone 8 'Leak’..in White