„Znajdź sieć Wi-Fi” to nowa funkcja w mobilnym Facebooku

Narzędzie do znajdowania bezpłatnych hotspotów Wi-Fi dostępne jest teraz w aplikacji mobilnej Facebooka na całym świecie.

„Znajdź Wi-Fi” (Find WiFi) Facebook Mobile

W zeszłym roku Facebook zaczął testować funkcję „Znajdź sieć Wi-Fi” w swojej aplikacji mobilnej na urządzeniach z systemami iOS i Android, która umożliwia zlokalizowanie pobliskich firm i punktów udostępniających bezpłatnie publiczny dostęp do sieci Wi-Fi. Wyszukiwarka darmowych hotspotów z internetem bezprzewodowym została uruchomiona w kilku krajach już w 2016 roku a dzisiaj Facebook ogłosił, że funkcja została rozszerzona na cały świat.

Po uruchomieniu funkcji „Znajdź sieć Wi-Fi” wyświetlana jest mapa z pobliskimi hotspotami oferującymi bezpłatny dostęp do internetu mobilnego. Oprócz lokalizacji widzimy nazwę firmy oraz dostępnych sieci, godziny, w których można skorzystać z internetu oraz link do strony firmy udostępniającej darmowe Wi-Fi. Oczywiście można także skorzystać z opcji „Jak dojechać”, która pokieruje nas do miejsca docelowego z naszej bieżącej lokalizacji.

Firmy, które udostępniają bezpłatny internet bezprzewodowy muszą same zdecydować, czy ich hotspot pojawi się w nowej usłudze Facebooka, więc nie każdy punkt dostępowy może od razu pojawić się na mapach.

W swoim komunikacie Facebook zapowiada, że funkcja ta jest przydatna na obszarach, w których brakuje zasięgu do sieci komórkowej lub dla osób, które podróżują. Projekt ma na celu zwiększyć dostępność do do internetu, a tym samym używanie Facebooka w każdym zakątku świata.

Jak uruchomić funkcję Znajdź sieć W-Fi (Find Wi-Fi) na Facebooku?

Aby uruchomić mapę z lokalizacjami pobliskich hotspotów, należy zezwolić Facebookowi dostęp do naszego położenia. Następnie wybrać menu „Więcej” a następnie kliknąć na „Znajdź Wi-Fi”.

Nowa opcja udostępniana jest na całym świecie od dzisiaj, dlatego może pojawiać się w menu sukcesywnie. Jest dostępna zarówno w aplikacjami mobilnej na urządzeniach z systemem iOS jak i Android. Niestety u siebie jeszcze nie zauważyłem nowej funkcji, dlatego muszę posiłkować się oficjalnymi screenami usługi.

Opcja dostępna jest także w Polsce, poniżej screen z polskiej wersji Facebooka:

Aby wyświetlać sieci Wi-Fi w pobliżu, aplikacja Facebook potrzebuje ustawienia dostępu do lokalizacji „Zawsze”. Włączenie funkcji wyszukiwania Wi-Fi spowoduje włączenie historii lokalizacji. Facebook może dzięki temu tworzyć historię precyzyjnych lokalizacji na podstawie danych uzyskanych z Twojego urządzenia. Można wyświetlić lub usunąć te informacje w Rejestrze aktywności.

Nowa opcja „Znajdź Wi-Fi” na Facebooku
Nowa opcja „Znajdź sieć Wi-Fi” na Facebooku

Zobacz jak działa „Znajdź sieć Wi-Fi”:

Dajcie znać w komentarzu, jeśli usługa pojawiła się już w Waszej aplikacji.

źródło: Facebook Newsroom