10 lat iPhone’a firmy Apple na infografice

W czwartek 29 czerwca, iPhone będzie obchodził swoje dziesięciolecie trafienia do sprzedaży, sprawdź jak zmieniał się smartfon firmy Apple w ciągu dekady.

10 lat iPhone'a

Mierzący do prawie pół cala grubości (11,6 mm) z zaledwie 3,5-calowym wyświetlaczem, pierwszy iPhone trafił do sprzedaży 10 lat temu, dokładnie 29 czerwca 2007 roku. Z tej okazji serwis Gazelle udostępnił infografikę przedstawiającą kolejne modele iPhone’a wraz z najważniejszymi funkcjami, które miały wpływ na świat technologii mobilnej.

Oczywiście w ciągu najbliższych dni spodziewajmy się więcej takich infografik i wspomnień, bo to była długa i bardzo owocna droga smartfona, który zmienił świat!

Porównując modele z generacji na generację zauważymy oczywiste ulepszenia kosmetyczne, ale patrząc na pierwszy i ostatni model łatwo zauważyć przede wszystkim zmianę rozmiaru z 3,5 do 5,5-calowego ekranu. Pierwszy aparat miał także zaledwie 2 MP i ledwo wystarczał, aby złapać ostrość w odległości  1,5 metra. Dzisiaj mamy do dyspozycji 12-megapikselowy aparat ze stabilizacją obrazu.

Przeczytaj także:

Łatwo jest porównywać, a nawet chichotać nad tym, co uważaliśmy kiedyś za rewolucyjne postępy w technologii smartfonów. Jednak ważne jest, aby poświęcić chwilę i podziwiać takie wyczyny w inżynierii i projektowaniu. To, co kiedyś Steve Jobs zaprezentował po połączeniu komunikatora, iPoda touch i telefonu komórkowego – czyli iPhone’a – obecnie jest osobistym asystentem, komputerem, portfelem i ogromnym multimedialnym centrum rozrywki.

10 lat iPhone'a - infografika

A Ty od, którego modelu rozpocząłeś swoją przygodę z iPhone’em?

źródło: Gazelle – Infographic: A Decade of the iPhone