Up&Up – Balloon Puzzler, czyli balonikiem do góry!

Gra logiczna „Up&Up – Balloon Puzzler” to wyjątkowa indie game łącząca ciekawą mechanikę z łamigłówkami i ścieżką dźwiękową.

Up&Up - Balloon Puzzler (gra mobilna)

Gra mobilna Up&Up – Balloon Puzzler została stworzona przez niezależne krakowskie studio Limitless Games Kamila Chmiela. Programista rok temu postanowił, że wypuści własną pierwszą logiczną grę mobilną – i wyszło mu to całkiem nieźle! Gra powstawała około 8 miesięcy w Unity3D.Po pierwszych kilku miesiącach prototypowania do zespołu dołączył Arek Grasela, który odpowiada za całą wspaniałą grafikę i animacje w w grze Up&Up.

Główną inspiracją przy tworzeniu Up&Up były dla mnie gry mobilne, w które grałem na swoim pierwszym smartfonie z systemem Android. Chyba każdy z nas miał okazję spróbować swoich sił w grze typu Unblock Me, a wielu wciągnęła ona na godziny – powiedział Kamil Chmiel  – Podczas projektowania Up&Up postawiłem na „odświeżenie” tamtej rozgrywki i dodałem sympatyczną postać oraz nowe elementy fizyczne, a całość została opakowana w lekką, wciągającą fabułę. Dzisiejszy wygląd gry możemy zawdzięczać tylko i wyłącznie Arkowi Graseli, który dołączył do projektu i stworzył grafikę oraz animacje. Dużym wyzwaniem, które przed nami stało było rozplanowanie poziomów tak, aby gracz powoli się rozkręcał i nie czuł się przytłoczony, dlatego sporo czasu poświęciliśmy na testy i poprawę rozgrywki.

Gra została zaprojektowana jako wyzwanie z myślą, że przyniesie radość ludziom z całego świata. Up&Up łączy w sobie klasyczną grę z elementami fizyki, sprawiając, że efekt końcowy jest wyjątkowy.

W skrócie, celem gry jest ucieczka balonem jak najwyżej, omijając napotykane po drodze przeszkody. Sterowanie odbywa się za pomocą przesuwania bloków w taki sposób, aby balon wydostał się poza planszę. Należy przesuwać bloki i używać innych dostępnych w grze elementów takich jak: wentylatory, elektryczność czy lasery. Po naciśnięciu przycisku liczby ruchów, dowiesz się jaka jest ich minimalna liczba aby ukończyć planszę. Ważne jest, aby oszczędzać liczbę ruchów – im mniej ich wykonasz, tym więcej zdobędziesz gwiazdek, które można wymienić na dostęp do nowych poziomów, podpowiedzi lub nowe skórki dla czerwonego balonika.

W grze Up&Up – Balloon Puzzler do przejścia jest osiem 12-poziomowych rozdziałów – czyli w sumie aż 96 poziomów z unikalnymi zagadkami logicznymi. Każdy rozdział jest nowym wyzwaniem z realistyczną fizyką i światem.

Gra jest w pełni darmowa. Trzeba przyznać, że wciąga i pomaga trenować nasz mózg w przyjemny sposób. Jest połączeniem gier typu „unblock me” oraz najlepszych łamigłówek (puzzle). Przeznaczona jest dla małych i dużych wielbicieli gier logicznych na smartfony.

Zobacz na poniższym filmie ujęcia z przykładowych poziomów gry:

Najważniejsze cechy gry:

  • 96 poziomów w 8 niesamowitych rozdziałach,
  • 15 pięknych skórek dla balonów,
  • różnorodne światy, których rozgrywa się akcja: dżungla, pustynia, kosmos i inne,
  • zróżnicowane, wciągające układanki i zagadki,
  • system podpowiedzi pomagających rozwiązać zagadki,
  • 12 osiągnięć Google Play,
  • chwytliwa muzyka i fantastyczne efekty dźwiękowe stworzone przez kompozytora od kompozytor od 60 Seconds oraz Drifty Chase.

Up&Up - Balloon Puzzler (screen) Up&Up - Balloon Puzzler (screen)

Grę pobierzesz na urządzenia z systemami Android i iOS, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play