Pierwsza odsłona nowej bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku

Już w czwartek 29 czerwca, zaproszeni klienci Alior Banku będą mogli zacząć korzystać z pierwszej odsłony nowej bankowości internetowej i mobilnej.

InternetNOWA bankowość mobilna Alior Banku

Za tydzień, zaproszeni klienci Alior Banku będzie mogła zapoznać się z pierwszą odsłoną nowej bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Kolejne grupy klientów bedą sukcesywnie informowani o możliwości zalogowania się do nowej bankowości i aplikacji. Oznacza to, że przez pewien czas obie wersje systemów będą działały równolegle.

W drugiej połowie roku systemy mają być udostępnione wszystkim klientom indywidualnym. Zanim to nastąpi, bank będzie cały czas kontynuował prace nad dodatkowymi funkcjami i rozwiązaniami, które znajdą się w docelowych wersjach systemu i aplikacji mobilnej.

O czym należy wiedzieć?

Wraz z udostępnieniem nowego systemu, od 29 czerwca 2017 roku zmieni się także wygląd strony do logowania. Teraz na liście dostępnych systemów będą widoczne 3 systemy bankowości internetowej: obecny, nowy oraz dla klientów biznesowych. Adres internetowy pozostaje bez zmian: https://login.aliorbank.pl. 

Oczywiście należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i pamiętać o tym, żeby nie logować się z podejrzanych stron i linków w wiadomościach e-mail. Pamiętajcie, aby adres strony logowania zaczynał się od https:// i sprawdzajcie czy w obrębie okna przeglądarki znajduje się mała kłódka informująca o bezpieczeństwie – po kliknięciu na kłódkę pojawia się informacja o prawidłowym, ważnym certyfikacie.

Tak będzie wyglądał nowy ekran logowania:

Nowy ekran logowania - Alior Bank (od 29 czerwca 2017)
Nowy ekran logowania – Alior Bank (od 29 czerwca 2017)

Co wiemy o nowej bankowości mobilnej i internetowej Alior Banku?

Na specjalnej stronie internetowej internetnowa.aliorbank.pl bank zapowiedział najważniejsze zmiany i pokazał przykładowe ekrany z nowej odsłony systemów. Z zamieszczonych informacji wiadomo, że system będzie dostosowany do każdego rodzaju urządzenia (RWD) – czyli funkcje i wygląd będą spójne na smartfonie, tablecie i komputerze.

Nowa odsłona bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku (RWD)

Niezależnie od systemu dostępnego przez przeglądarkę, klienci otrzymają całkowicie nową aplikację mobilna o nazwie „Alior Bank”, która dostępna będzie w sklepach Google Play i App Store na urządzenia z systemami iOS (iPhone) oraz Android. Analogicznie, stara wersja aplikacji Alior Mobile będzie także przez pewien czas dostępna w sklepach z aplikacjami.

Najciekawsze jest jednak to, co pojawi się w aplikacji mobilnej. Z udostępnionych informacji wiemy na pewno, że pojawią się w niej szybkie płatności mobilne. Można domyślać się, że będzie to na pewno BLIK i być może płatności zbliżeniowe HCE? Przypomnijmy, że bank jako jeden z nielicznych, od grudnia zeszłego roku udostępnił swoim klientom zbliżeniowe płatności smartfonami z Androidem za pomocą usługi Android Pay.

Szybkie płatności mobilne w nowej aplikacji Alior Banku
Szybkie płatności mobilne w nowej aplikacji Alior Banku

Kolejną zapowiedzianą nowością ma być możliwość skanowania faktur i możliwość ich opłacenia za pomocą smartfona, bez konieczności ręcznego przepisywania danych potrzebnych do wykonania przelewu za telefon, gaz czy prąd.

Użytkownicy iPhone’a w nowej odsłonie appki na pewno będą mogli logować się do aplikacji za pomocą Touch ID (odcisku palca) oraz PIN-em. Niewiadomo, czy docelowa wersja będzie umożliwiała zalogowanie się odciskiem palca także na wybranych smartfonach z Androidem, ale na pewno będzie można zalogować się PIN-em – tak jak na iOS-ie.

Więcej o nowym systemie i aplikacji mobilnej Alior Banku oraz nowych funkcjach, które będą dostępne w pierwszej oraz docelowej odsłonie, dowiemy się zapewne już 29 czerwca.