Absurdalna koncepcja laptopa z elastycznym ekranem

Firma Lenovo przedstawiła swoją koncepcję laptopa z elastycznym ekranem, czy to już czas i możliwości na masową produkcję tego typu urządzeń?

Koncepcja laptopa lenovo z elastycznym wyświetlaczem

Lenovo ma dzikie pomysły na dzielenie się konceptem laptopa przyszłości. Podczas dzisiejszej konferencji w Nowym Jorku firma pokazała swoją wizję przyszłości komputerów osobistych. Wiele emocji wzbudził giętki laptop z elastycznym wyświetlaczem, wbudowaną klawiaturą a nawet wskaźnikiem ThinkPad (mouse nub) jakkolwiek to czerwone cudo w klawiaturze nazywaliśmy.

W przypadku elastycznej koncepcji laptopa wiele interakcji i poleceń głosowych miałaby się odbywać za pomocą poleceń głosowych lub rysika. Lenovo twierdzi, że koncepcja ta zostanie zrealizowana dzięki „zaawansowanym materiałom” i „nowym technologiom ekranowym” – to mało konkretne aczkolwiek możliwe.

Chociaż chcę uwierzyć w chęci Lenovo, należy zauważyć, że obecnie skonstruowanie tego typu urządzenia i sprzedaż na skalę masową nie jest za bardzo możliwa. Od wielu juz lat możemy podziwiać elastyczne ekrany na targach CES, a jednak do tej pory nie mamy elastycznych wyświetlaczy w urządzeniach, których używamy na co dzień.

Czy Lenovo mówi serio? Czy rzeczywiści firma zaprezentuje w pełni działającego laptopa z elastycznym ekranem i w dodatku opartym o technologie dotykową? Chciałbym się mylić i zobaczyć to jeszcze w tym roku.

Czy korzystacie z przeglądarki sterując nią głosowo? Ja nawet nie wyszukuję na smartfonie w mobilnej wyszukiwarce Google’a… To brzmi trochę jak koszmarek. Ale hola! nie jesteśmy tutaj po to, żeby krytykować naprawdę fajne idee, bądźmy jednak realistami, a póki co cieszmy się fajną wizją Lenovo, która może nadejdzie w odległej przyszłości?

źródło: The Verge – Lenovo shows off an absurd laptop concept with a flexible screen